Svet

Chváli sa tým, že nemá masku – Austrália vylúčila britského publicistu – Politika

Hlúpy príspevok na Instagrame vás bude stáť víza!

Pravicová britská publicistka Katie Hopkinsová (46) odníma povolenie na vstup do Austrálie pre údajné porušenie koronských pravidiel. Podľa medializovanej správy sa Hopkins vo videu na Instagrame pochválil, že bez masky pre ľudí rozvážajúcich jedlo otvoril dvere do svojej hotelovej izby.

Austrálska ministerka vnútra Karen Andrewsová (60) z televízie ABC uviedla: „Nechce byť v krajine o sekundu dlhšie, ako by sme mali byť.“

Hopkins sa pochválil prelomením izolácie: „Je to miestnosť tvárou v tvár všetkým Austrálčanom, ktorí sú momentálne zatvorení.“

Hopkins odletel do Sydney, aby sa zúčastnil televíznej reality show. Porušenie Hopkinsových pravidiel nie je prekvapením. To je kontroverzné už dlho. Autor často predstavuje protirasistické, protiislamské a protimigračné názory a naďalej sa vyslovuje proti koronovým obmedzeniam.

Na väčšinu ľudí vstupujúcich do Austrálie platia prísne korónové obmedzenia: musia zostať v izolácii hotela 14 dní. Dvanásť miliónov ľudí v Austrálii bolo zamknutých, aby kontrolovali šírenie vysoko nákazlivého delta variantu korónového vírusu. Canberra obmedzila počet prihlásených. Desiatky tisíc Austrálčanov teda uviazli v zahraničí.

READ  Lotyšsko znižuje výskyt chorôb Covit -19 v európskom „sociálnom a politickom - spravodajstve“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close