šport

Ciele draftu NHL Montreal Canadiens pre rok 2023

Keďže Montreal Canadiens je teraz pevne zasadený na konci tabuľky NHL, tu je niekoľko zaujímavých cieľov, na ktoré by sa mohli pozerať pri drafte NHL 2023.

Áno, každý, kto to práve číta, má Connor Bedard V ich hlavách sa hrá repríza. Bedard je absolútny generačný talent, no dostane ho len jeden tím a všetci vieme, čo dokáže.

Urobiť potom Draft NHL 2023Hodnota pre neho, Adama Fantillyho alebo Lea Carlsona zraňuje ťažkú ​​povahu tejto draftovej triedy. Ak Canadiens v roku 2023 nevyhrajú draftovú lotériu NHL, reálne by tento rok mohli získať hviezdu mimo top 5.

Montrealskému hokeju to teraz chvíľu trvalo D.S.Ns Craig Button Tu je prehľad draftu NHL 2023, aby ste videli, ako sa veci vyvíjajú po pozoruhodnom výbere štyroch najlepších.

„Tento draft má skutočnú hĺbku,“ povedal Button o kvalite draftu NHL 2023. „Vancouver Canucks, idem k nim. Hovoria o tankovaní, piaty na drafte (2017), získali Eliasa Petersona; superhviezdu. Siedme, dostali Quinna Hughesa, obrancu č. 1 v NHL. Áno, Connor Bedard, Connor McDavid, poznáme Sidneyho Crosbyho, neboli skvelí, ale myslieť si, že ste potom nezískali kvalitného hráča, je smiešne.

A Button nie je jediný, na koho táto trieda draftu 2023 zapôsobila, pretože mnohí sa snažia prísť s konsenzuálnym zoznamom 10 najlepších hráčov pre tento rok; Kvôli obrovskému množstvu vysokokvalitných talentov na vrchole tabuľky.

Tu je pohľad na tento špičkový talent bez konkrétneho poradia.

Špičkový ťažký ťah

Prvým bol hladkokorčuľujúci obranca Axel Sandin-Bellica, ktorý ako 17-ročný odohral zmysluplné minúty vo švédskej hokejovej lige.

Napriek tomu, že na World Juniors nezískala veľa bodov, Sandin-Bellica mala jedny z najlepších základných čísel na turnaji a bola pre Švédsko netvorom v prechode.

READ  Bristol City sa vrátil do predchádzajúcej sezóny s dvoma pozoruhodnými návštevníkmi v High Performance Center

„Axel Sandin-Bellica; Je to dobrý defenzívny hráč. Stačí sa pozrieť, ako ho tréner využíval na MS juniorov; Vo veku 17 rokov zabral najviac času na ľade v jednom zápase (za Švédsko), “povedal Button o špičkových schopnostiach Sandina-Bellicu. „Máte obrancu s pravou strelou, ktorý sa usadí s pukom a hrá dobre.“

Ďalší talentovaný center tohto draftu, Dalibor Dworsky, považovaný za hráča šestky najlepších v NHL, je vážnou možnosťou pre Montreal Canadiens. Dvorský je v prvom rade dobrý priateľ a bývalý spoluhráč z Canadiens prospects Juraj Slafkowski a Filip Mesár.

Ale predovšetkým je to spoľahlivý, solídny, ľavačkou strieľaný center, ktorý by sa perfektne dopĺňal. Nick Suzuki Pod čiarou. Má veľmi vysokú úroveň z hľadiska potenciálu, ale Button verí, že má potenciál stať sa špičkovým centrom 2. línie.

„Talibor Dvorský je dobrý obojsmerný center. Myslím si, že bude mať dobrú kariéru v NHL. Bude z neho Michael Backlund? No, to (jeho potenciál) môže byť negatívum,“ povedal Button o slovenskom centri. „Je to dobrý hráč. Možno skôr na spôsob Bo Horvata. Hovoríme o dobrom hráčovi.“

Ak sa pozrieme na juh od hraníc, centerman Will Smith sa momentálne skrýva v tíme United States Development Team, keďže jeho elitné hokejové IQ a výnimočné korčuľovanie z neho robia potenciálnu top 10 pre tohtoročný júnový draft.

„Will Smith; veľký center. Hovoríme o hokejovom cite, ďalšom skvelom hokejovom hráčovi. Dokáže hrať a strieľať góly,“ povedal Button o talentovanom centri z amerického národného rozvojového programu. Vyzerá to pre neho príliš jednoducho, pretože je taký šikovný.“

A potom ďalší fenomén vo WHL, Zach Benson. Benson, za druhým Connorom Bedardom v bodovacích pretekoch WHL, napriek tomu, že je o rok mladší, v tejto sezóne prekonal Matthewa Savoiera (celkovo 9.) a Connora Keikiho (11. celkovo).

READ  IIHF - Slovensko postúpilo do štvrťfinále

Krídelník 5’10 sa porovnáva s Patrickom Kaneom alebo Claytonom Kellerom kvôli jeho výnimočnej kombinácii zručností, vízie a streleckej schopnosti. Čo ešte? Je tiež hráčom play-off a svoje najlepšie si necháva na koniec na jarnom plese WHL.

„Zach Benson; Myslím si, že má typ hry Patrick Kane,“ povedal Button o obrovskom potenciáli malého dynama WHL. „Zach Benson nemôže byť prepustený na základe výšky, pretože hrá.“

Montreal Canadiens Smorgasbord

Aj keď Kanaďania nevyberú celkovo 1. alebo 2. miesto, tento rok je pripravených niekoľko zaujímavých cien útechy. Nielenže budú v top 10 veľké talenty, ale vzhľadom na to, aký hlboký je rozsah 5-15, môžu byť Canadiens veľmi selektívni, pokiaľ ide o ich potreby. Teraz.

„Montreal Canadiens bude mať na výber množstvo talentov. Môžu povedať: ‚Možno som toho hráča precenil, ale tento hráč musí byť na tejto pozícii.‘ Správne? To vám dáva draft,“ povedal Button o draft je dilema bohatstva. Myslím si, že je to skvelá príležitosť postaviť bazén.“

Netreba dodávať, že dve voľby v prvom kole a tretia hráčska kvalita k dispozícii ako generálny manažér. Kent Hughes Ak sa to urobí správne, môže to byť pre Kanaďanov návrh na zmenu franšízy.

—-

čítaj viac: Poradie draftu NHL MHN 2023

Ak si chcete vypočuť celý rozhovor, pozrite si video nižšie:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close