šport

Cieľom Medvedeva je ospravedlniť fakturáciu č. 2, tenisové správy a skvelé príbehy

Miami ன்னி Nový svetový tenis 2, Daniel Medvedev minulý týždeň vyhlásil, že po postupe do rebríčka najlepších v kariére už nevznikal žiadny ďalší tlak, ale Rus chce lepšie umiestnenie v Miami dokázať, že si zaslúži prvé miesto.

Dvadsaťpäťročný Rafael Nadal nahradil minulý týždeň číslo 2 a stal sa prvým hráčom, ktorý skončil v prvej dvojke po Leightonovi Hewittovi v júli 2005, s výnimkou Španiela Rogera Federera, Novaka Djokoviča a Andyho Murraya.

Medvedev vedie remízu mužov na turnaji Masters 1000 v Miami, potom čo obľúbený Djokovič číslo jeden odišiel tráviť viac času so svojou rodinou. V prvom kole dostal mešec a svoju kampaň v Miami otvorí stretom posledných 64 proti Američanovi Samovi Querreyovi alebo Lu Yen-Hsu z čínskeho Tchaj-peja.

V utorok povedal: „Cítim tlak, (ale) nie, je to akoby mi to dodávalo určitú energiu. Chcem sa snažiť hrať stále lepšie a lepšie, aby som si dokázal, že si to zaslúžim.“

Minulý mesiac sa dostal do finále Australian Open, svojho druhého finále na grandslame od US Open 2019, v nadväznosti na sériu 20 zápasov, víťazstvo nad trofejami na parížskych majstrov, finále ATP a tímové ATP. Pohár.

Do Nového Miami prichádza od zisku 10. titulu na Tour víťazstvom v Marseille.

Ak absentuje „veľká trojka“ Djokoviča, Nadala a Federera, druhé nasadené a svetové číslo 5 Stefanos Citzepas zvládne stúpajúce očakávania. USA Otvorený šampión Dominic Theme opustil ihrisko a vráti sa na turné po európskej antukovej sezóne.

„Toto je šanca, nebudem klamať“ Grécky hráč bude vo svojom prvom zápase čeliť buď Brazílčanovi Diegu Monteirovi, alebo Juhoafričanovi Kevinovi Andersonovi.

„Existuje však veľa dobrých mužov, ktorí nepatria do prvej päťky a vedia hrať dobrý tenis.“

Žrebovanie bolo ovplyvnené aj tým, že 23-násobná grandslamová šampiónka vo dvojhre Serena Williams sa zotavuje z chirurgického zákroku v ústach.

READ  Liga majstrov: Olympique Marseille a FK Kransodar nepodporili BLM

Ale svetová jednotka Ashley Party šla o kilometer ďalej do Miami a na obhajobu titulu absolvovala 50-hodinový let na Floridu. Dvadsaťštyriročná Austrálčanka sa vo svojom úvodnom zápase stretne buď s Hayley Baptistovou z USA alebo so Slovenkou Christinou Kukovou.

REUTERS

WTA Miami Open

1. deň, relácia 2 (7:00) a 2. deň, relácia 1 (23:00)

Starhub C201

  • 1

    Daniel Medvedev, prvý zo štyroch hráčov Rafael Nadal, Roger Federer, Novak Djokovič a Andy Murray, skončil v prvej dvojke po Leightone Hewittovi v roku 2005.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close