Ekonomika

Čína a Európa dosiahli dohodu o biologickom lesníctve

ŠANGHAJ: Napriek nedávnemu napätiu po vystúpení Litvy z mechanizmu spolupráce medzi Čínou, strednou a východnou Európou (Čína-CEEC) sa Čína a CEC dohodli, že sa v spoločnom vyhlásení podpísanom v stredu spoja s rukami v rozvoji biohospodárstva pre voľne žijúce zvieratá.

Odborníci uviedli, že tento krok odráža spoločné želanie a praktickú potrebu prehĺbiť spoluprácu medzi oboma stranami.

Správa bola podpísaná v stredu na treťom summite o spolupráci v lesníctve medzi Čínou a krajinami SVE. Ako pozorovatelia sa ich zúčastnili zástupcovia zo 16 krajín vrátane Číny, Slovenska, Slovinska a Grécka, ako aj Rakúska a Európskej únie.

Správa načrtla oblasti budúcej spolupráce v oblasti lesníckej bioekonomiky a vyzvala na podporu spoločného výskumu a prieskumu, ako aj obchodu v oblasti lesného hospodárstva a investícií medzi jej členmi, klimatických cieľov Parížskej dohody a dohody OSN, ktoré sú „má veľký význam dosiahnuť“. Ciele udržateľného rozvoja pre Agendu 2030. „

Poradca čínskeho ministra zahraničia Qi Shimin uviedol, že obchod medzi oboma stranami sa zvýšil od spoločného spustenia mechanizmu spolupráce Čína-CEEC v roku 2012 Čínou a 16 krajinami CEEC takmer o 85 percent.

Bilaterálny cestovný ruch sa zvýšil štvornásobne a plynulo sa uskutočnilo niekoľko veľkých projektov medzi Čínou a krajinami strednej a východnej Európy, ako napríklad grécky prístav Pireus a železnica Belehrad – Budapešť, informoval časopis Global Times.

Celková produkcia sa od roku 2016 do roku 2019 zdvojnásobila z 1,37 miliárd dolárov na 2,4 miliárd dolárov a v priebehu rokov sa tiež výrazne zvýšil obchod s lesnou výrobou. Priemerná ročná miera rastu je 20,5 percenta.

Yang Zhao, hlavný ekonóm čínskej Národnej správy pre lesy a lúky, uviedol, že taký rýchly rast ukázal komplementárne výhody každej strany kombináciou bohatých lesných zdrojov v strednej a východnej Európe s podporou trhu EÚ a priemyselných výhod v Číne tak, aby sa vytvorili kompletné priemyselné reťazce môže uspokojiť potrebu kapitálu a technológií.

READ  Pripája sa k Laure Dasan Janin # ESS2021, vedúcej kancelárie skupiny EIB v Rumunsku

Pokiaľ ide o nedávne odlišné hlasy vo vzťahoch medzi Čínou a CEC, Qi uviedol, že ostatní európski členovia sa nebudú riadiť týmto príkladom, pretože ich spolupráca s Čínou je štruktúrovaná na základe spoločného záujmu a praktických potrieb a prehlbovanie vzťahov nebude ovplyvnené nedávnymi konfliktmi. hlavný trend.

„Nemali by sme preháňať vplyv určitých krajín, ktoré majú rozdielny názor na Čínu.“ Qi uviedol, že spolupráca krajín CEEC s Čínou tiež prispeje k vyváženému rozvoju Európy a urýchli proces európskej integrácie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close