Svet

Čína dokončila cvičenie na Taiwane „útokom na obohacovanie ostrovov“, „protibombardovacím lietadlom“ | Svetové novinky

Čínska ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) v nedeľu uskutočnila „nácvik útoku na nasýtenie ostrova“ a „lety proti výbuchu“, keď ukončila bezprecedentné štvordňové vojenské cvičenie okolo samovládneho Taiwanu v reakcii na návštevu americkej hovorkyne Nancy Pelosiovej na ostrove. minulý týždeň.

„Po dokončení simulovanej údernej misie niekoľko bombardovacích formácií súčasne preletelo zo severu na juh a z juhu na sever cez Taiwanský prieliv, spojilo svoje sily s ostatnými službami a pobočkami CHKO, aby vykonali zákazovú misiu okolo ostrova,“ bulvárny denník Global Times uviedol v neskorej nočnej online správe.

Niekoľko bombardovacích formácií CHKO prekročilo Taiwanský prieliv v oboch smeroch súčasne. Účelom nedeľného cvičenia bolo vykonať cvičenie „útoku na ostrov“ spolu s cvičením „uzamknutia“, uvádza sa v správe.

Keď sa skončili štvordňové cvičenia zamerané na Taiwan, vláda oznámila vojenské cvičenia, ktoré rozšíria cvičenia v nových morských oblastiach, od Žltého mora medzi Čínou a Kórejským polostrovom a okolo mora Bohai pri pobreží Severnej Číny.

„Cvičenie nad Bohajským morom sa bude konať od 8. augusta do 8. septembra, zatiaľ čo ďalšie cvičenie v Žltom mori sa bude konať od 7. do 15. augusta,“ uviedol vo vyhlásení čínsky Úrad pre námornú bezpečnosť (MSA).

Cvičenia zamerané na Taiwan sa uskutočnili v šiestich zónach okolo ostrova a začali sa vo štvrtok, hoci preventívne cvičenia sa začali už skôr.

Taiwan, samosprávna demokracia s približne 23 miliónmi ľudí, si Peking nárokuje ako separatistickú provinciu.

Čínske oficiálne médiá opisujú štvordňové cvičenie ako cvičenie na obkľúčenie Taiwanu a splnenie konečného cieľa invázie ostrova jeho pripojením k pevnine.

Čína nasadila viac ako 100 bojových lietadiel, odpálila balistické rakety a vyslala desiatky vojnových lodí na cvičenia, najväčšie, aké sa kedy uskutočnilo okolo Taiwanu.

„Nedeľa bola posledným dňom plánovaných vojenských cvičení okolo ostrova Taiwan zo strany CHKO, ktoré zahŕňali cvičenia na obohacovanie ostrova a protibombardovacie lety nad úžinou,“ uvádza sa v správe Global Times.

READ  Západná Sahara: Deportácia Západnej Sahary – Španielsko vyzvalo, aby prijalo svoju úlohu

Medzi lietadlá PLA použité pri cvičení patrí bombardér H-6K, stíhačka JH-7A, stíhačka J-16 a stíhačka Su-30.

„Plne nabité ostrou muníciou vzlietlo niekoľko bombardérov a stíhacích bombardérov vzdušných síl jeden po druhom, vstúpili do bojových formácií a spustili cvičenia obliehania a saturačného úderu s rôznymi typmi presnej munície spolu s armádnym raketovým delostrelectvom s dlhým doletom. ( PLA) Konvenčné rakety Rocket Force,“ hlásil GT.

Hovorca Rady národnej bezpečnosti USA v sobotu podľa správy CNN uviedol, že vojenské akcie Číny okolo Taiwanu sú „významnou eskaláciou úsilia Číny zmeniť situáciu“.

„Sú provokatívne, nezodpovedné a zvyšujú riziko nesprávneho výpočtu,“ povedal hovorca.

„Sú v rozpore s naším dlhodobým cieľom zachovať mier a stabilitu v Taiwanskom prielive, čo svet očakáva,“ uviedol hovorca CNN.


Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close