Zábava

Čína obmedzuje karikatúry v nedávnej morálnej akcii | Čína

Čínsky úrad pre reguláciu vysielania uviedol, že bude podporovať online producentov, aby vytvárali „zdravé“ karikatúry a predchádzali násilnému, škodlivému alebo pornografickému obsahu, keďže Peking zrýchľuje svoje úsilie o vytvorenie prosperujúceho zábavného priemyslu.

Národná správa pre rozhlas a televíziu v piatok neskoro večer uviedla, že hlavnými divákmi karikatúr sú deti a mladí ľudia a že kompetentné agentúry by mali vysielať obsah, ktorý „podporuje pravdu, dobro a krásu“.

Čínska vládnuca komunistická strana v posledných mesiacoch zintenzívnila svoju kampaň za vyčistenie svojho zábavného priemyslu, pričom zakročila proti „online idolom“ a sľubovala tvrdé tresty pre celebrity, ktoré sa dopúšťajú nezákonného alebo neetického správania.

Tieto kampane sú súčasťou širšej snahy zasiahnuť do všetkých aspektov kultúry a ekonomiky krajiny a vláda sľubuje, že bude riešiť nerovnosť, rastúce ceny nehnuteľností a nerentabilné vzdelávacie inštitúcie.

Pred niekoľkými týždňami úrady zakázali niektoré reality show, obmedzili kultúru fanúšikov na sociálnych sieťach a nariadili vysielateľom, aby sa postavili proti „výnimočnej estetike“, ako sú „sissy“ muži. Zameriavajú sa aj na „vulgárnych influencerov“, premrštené platy hviezd a „pomýlených“ umelcov.

Zdá sa, že regulátora znepokojuje aj širšia sociálna kultúra navrhnutá mladými Číňanmi na absorbovanie populárnych správ a zábavných programov a schopnosť ísť proti súčasnej hodnote propagovanej v Číne.

Komunistická strana oslávila v júli storočnicu, pričom prezident Si Ťin-pching prisľúbil „vylepšenie“ právomocí strany a posilnenie jednoty čínskeho ľudu.

READ  FOTO 16-ročný Mercedes od Karla Gotta: Reklama NA PREDAJ ... Z tejto sumy sa vám zatočí hlava!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close