Svet

Čína oznamuje prvú smrť od vlády Govt-19 za osem mesiacov

Čína zaznamenala prvé úmrtie na korónový vírus vo svojom regióne za osem mesiacov, keď zdravotníci v krajine bojovali s kontrolovaným prepuknutím choroby vo štvrtok.

K uvedenému úmrtiu došlo v provincii Che-pej, uviedol Národný úrad pre zdravie bez bližších informácií. Práve v tejto provincii sa nedávno dostalo pod kontrolu veľa miest po objavení sa znečistenia.

Prečítajte si tiež: Čínska vakcína proti sinoforme je 79% účinná

K poslednému úmrtiu spojenému s epidémiou došlo v máji 2020 na pevnine Číny. Podľa oficiálnej správy v súčasnosti žije v krajine 4635 ľudí, ktorí sa stali obeťami vlády Govt-19. Čínski predstavitelia tiež vo štvrtok oznámili 138 nových kontaminantov. Je to najvyšší denný počet od vlaňajšieho marca.

Navštívte vážneho špecialistu na citlivosť

Nová smrť zaznamenaná v Číne prichádza podľa toho, ako tím Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pricestoval vo štvrtok v čínskom Wu-chane, v čase epidémií, podľa živých záznamov televízie CGDN. Títo špecialisti budú zodpovední za vyšetrovanie pôvodu infekcie a ich preventívnej izolácie po skončení platnosti.

Prečítajte si tiež: Dôvody pre WHO na záchranu Talianska

Táto návšteva je veľmi citlivá na Peking, ktorý sa chce vyhnúť akejkoľvek zodpovednosti za epidémiu, ktorá zabila takmer dva milióny ľudí na celom svete. Pôvodne naplánovaný na minulý týždeň bol zrušený na poslednú chvíľu pre nedostatok všetkých potrebných povolení pre tím. Špecialisti budú po príchode dva týždne v izolácii.

READ  Milan Kňažko o koronavíruse: Nie som dievča, poznám bolesť ... Toto bolo niečo iné!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close