Ekonomika

Čína potichu zvyšuje nákupy ruskej ropy za nižšie ceny: správa

CHina bola ticho Nákupy sa zvýšili Ruská ropa pri Ceny nižšie ako normálnePlnenie To vákuum Nová správa hovorí, že niekoľko krajín prerušilo vzťahy s Kremľom v reakcii na jeho okupáciu Ukrajiny.

Údaje o preprave ukazujú, že čínsky dovoz sa zvýši zo 750 000 ppm v prvom štvrťroku 2022 na 1,1 milióna barelov denne v máji. Získané používateľom Reuters. Tento krok je odklonom od rozhodnutia, ktoré čínske úrady prijali minulý mesiac Dováža tovar Z Ruska sa krajina nechce javiť, že podporuje ruské útoky na Ukrajinu a otvára sa odvetným sankciám Západu.

India od invázie kúpila od Ruska dvakrát viac ropy ako v roku 2021.

Tieto nákupy vypĺňajú medzeru, ktorú zanechal pokles cien v Kremli, keďže dovoz zo Západu bol od ruskej invázie koncom februára prerušený. Pred inváziou sa ruské ropné barely znížili o približne 29 dolárov za barel, čo Číne poskytlo vzácnu dohodu, ktorá čelí následkom stagnujúcej ekonomiky.

Hoci niektoré ázijské krajiny v posledných mesiacoch zvýšili nákup ruskej ropy, podľa analytikov to nestačí na vyrovnanie obrovských strát spôsobených západnými sankciami a sankciami.

Kliknite sem a prečítajte si viac od selektora vo Washingtone

Rusko je pripravené na ďalšie odvetné opatrenia. Európska únia sa chystá dokončiť ďalšie kolo sankcií proti Kremľu, vrátane zákazu nákupu ruskej ropy. Európska únia (EÚ) oznámila plány zakázať dovoz ruskej ropy do konca tohto roka, čím sa zníži ťažba ropy v krajine.

Plán by si však vyžiadal jednomyseľný súhlas všetkých 27 členských krajín EÚ a dôverovať by museli Slovensku a Maďarsku, ktoré sú hlboko závislé od dodávok ruskej ropy.

READ  Domy v severnom Belfaste sú energeticky efektívnejšie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close