hospodárstvo

Čína pripravuje odvetné opatrenia proti Spojeným štátom americkým za konanie proti Huawei

Medzi odvetné opatrenia patrí zavedenie a zavedenie obmedzení pre americké podniky.

Čínske ministerstvo obchodu sa dôrazne postavilo proti novým krokom USA proti spoločnosti Huawei a vyhlásilo, že podnikne všetky potrebné opatrenia na ochranu práv a záujmov čínskych spoločností.

Ministerstvo vo vyhlásení vyzvalo Spojené štáty, aby tieto opatrenia okamžite pozastavili. Trumpova administratíva prijala v piatok 15. mája nové pravidlá týkajúce sa dodávania čipov, aby zablokovala dodávku polovodičov čínskej spoločnosti Huawei Technologies, ktorá vzbudila obavy v súvislosti s čínskou odvetou. Nové pravidlá sa uplatňujú od piatku, majú však tolerančnú lehotu 120 dní.

Čínsky štátny denník Global Times s odkazom na anonymné zdroje informoval, že Peking je pripravený na čiernu listinu amerických spoločností pre nespoľahlivé spoločnosti v odvetu. Medzi odvetné opatrenia patrí zavedenie a zavedenie obmedzení pre americké podniky. Môže to ovplyvniť spoločnosti ako Apple, Cisco Systems alebo Qualcomm.

„Spojené štáty využívajú svoju moc a tzv. Hrozby pre národnú bezpečnosť ako ospravedlnenie zneužívania kontroly vývozu, aby neustále potlačovali konkrétne spoločnosti v iných krajinách,“ uviedlo v nedeľu čínske ministerstvo obchodu.

V sobotu 16. mája čínske štátne ministerstvo vyzvalo Spojené štáty, aby ukončili neprimeraný tlak na spoločnosť Huawei a ďalšie čínske spoločnosti. „Čínska vláda bude dôrazne podporovať legitímne a zákonné práva a záujmy čínskych podnikov,“ uviedlo ministerstvo.

#SpajaNasZodpovednost
Vaša podpora v týchto mimoriadne ťažkých časoch nám pomôže prekonať a zabezpečiť pandémiu
distribúcia nezávislého obsahu.

Môžete nás podporiť sumou od 0,99 €. Ďakujeme Vám

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close