Ohliadnutie späť: Noc, ktorú blues oslavovali prezidentskou trofejou Louis Blues

„Nie je veľmi šťastný,“ povedal krídelník Scott Beller.

Gwenville povedala: „Bolo to, akoby sa ľad v druhej tretine prikláňal v ich prospech. Keby som niečo nepovedal, niekto by bol.“

Durjan, Bellerin a Scott Young hovorili v tretej tretine o ľade v zostave Blues číslo 1 a strelili tri góly.

Beller, hviezda hry č. 2, nastavila Youngov vyrovnanie za 3 minúty 56 sekúnd, potom rozdelila Tarzana a o 10:43 zvýšila bránku dopredu. Schwartz strelil svoj štvrtý gól v noci po vyrovnaní stavu na 5: 5, v presilovej hre o 12:56, keď o 14:50 zvíťazil Beller.

Brankár Calgary išiel tvrdo do siete Bellerovej a nechtiac kopol medzi pásy Freddieho Broadwhiteho pri odraze Tarzana. Rozhodcovia Kevin Maguire a Dan Marveli vyzvali na kontrolu videa, ale cieľ bol zastavený, keď sa Broadway skutočne odrazil späť do Bellerovej korčule, keď Blues tvrdo skĺzli do siete.

„Nedal som mu kopnúť,“ povedal Bellerin. „Nejako som sa zastavil, ale vedel som, že to nie je v mojich silách. Čakám, kým to tak nazvú. Myslím, že som mohol ísť oboma spôsobmi. Ale úmyselne som to nekopol.“

Bellarin, druhá hviezda zápasu, zavŕšil tretiu tretinu jedným gólom a dvoma asistenciami. Durjan mal dva góly a jednu asistenciu pre víťaza. Young, ktorý opustil hru so zranením ramena, skončil s jedným gólom a dvoma asistenciami.

READ  16 hviezd Man Utd, ktoré budú hrať na majstrovstvách sveta a 15, ktoré nie