Zábava

Cinemalaya vstup „Don Filippo“ bol natočený do hororového filmu PL

Scéna z „Dona Filippa“

Musíme im dať vedieť, že nie sme rasa, ktorá by ich dokázala využiť, povedal filipínsky filmár Tim Munas so sídlom vo Washingtone, ktorý priznáva, že je niekedy príliš vystrašený odísť z domu kvôli protiazijskej kampani v USA.

Našťastie Tim povedal, že žije v oblasti, kde miera zločinov z nenávisti voči Aziatom a ázijským Američanom nie je vysoká. „Priznajte sa, bojíte sa odísť z domu, pretože ľudia tu vinia Ázijcov zo šírenia vírusu Govt-19, ale život musí pokračovať. Počet prípadov, keď sú ľudia zranení, je veľmi znepokojujúci,“ povedal novinárom počas stretnutie Zoom so spisovateľmi a bloggermi Showbizu.

Zavolajte, aby ste sa zobudili

„Ázijci sú spravidla milí a nežní. Preto si ľudia z iných kultúr myslia, že nás môžu zneužívať. Pretože tieto vlastnosti máme, je načase, aby sme im ukázali, že nás už môžu využiť,“ zdôraznil Tim. Som rád, že zakaždým Ázijci sú uznávaní v rôznych oblastiach. Pre mňa je to varovná výzva do sveta, ktorý sa musí navzájom učiť rovnosti. Znamená to nielen rasu, ale aj sexuálnu orientáciu.

Tim zhodou okolností propaguje svoje najnovšie dielo Don Filipo, ktoré je oceneným chlapčenským (PL) filmom a už sa zúčastnilo rôznych medzinárodných filmových festivalov a získalo ceny v Indii, Švédsku, Taliansku, Nemecku, na Slovensku a vo Francúzsku. Je súčasťou sekcie indického národa 17. ročníka filmového festivalu nezávislosti Filipín Filipín, ktorý práve prebieha a potrvá do 5. septembra.

„Cinemalaya je skvelým miestom pre malý film, ako je ten môj.“ Som rád, že môžem byť toho súčasťou, “povedal Tim. „Keď hovoríte o umení homosexuality, myslím si, že publikum na Filipínach bude stále dobre reagovať iba na vtipy z komediálnych barov. Chcem, aby sa jeho filipínskym členom konečne dostalo rešpektu, ktorý si zaslúžia.

Adrian Arias (vľavo) a Louis Badilla

Najlepšie v oboch svetoch

Keď bol Tim požiadaný, aby opísal „Don Filibo“, odpovedal: „Je to mix mojich obľúbených filmových žánrov – PL a Horor. Ide o to, že čelí nebezpečenstvu života so svojim zverencom v starom kaštieli.

READ  Britney Spears spieva Kiss vo švajčiarskej televíznej šou Thornton

Tim dodal: „Baví ma sledovať horory ako ‚Annabelle‘ alebo ‚The Conjuring‘. Pretože som fanúšikom všetkých thajských BL. Poznám ich naspamäť.“

Filmár Tim Munas

Tvorba filmára

Po 15 rokoch ako režisér a scenárista filmov ABS-CBN a TV5 vstúpil Tim do filmovej tvorby. Jeho prvým filmom bol 30-minútový „Estrangero“ (2016), po ktorom nasledovali „Homebrew“ (2017) a „Lodi“ (2018).

„Nemám formálne vzdelanie. Prečítal som veľa kníh. Kúpil som si tiež fotoaparát a prečítal som si, ako ho používať. Dúfam, že ako filmár budete, aby ste boli talentovaným človekom, musíte vedieť všetko Vzal som si niekoľko kurzov na New York Film Academy, ale iba týždeň. Na druhej strane sledujem veľa klasických filmov, väčšinou talianskych a francúzskych. Vtedy ma povzbudili, aby som si urobil vlastný. Ako filmár, vy musíte si vyhradiť čas na sledovanie čo najväčšieho počtu filmov. Existuje dlhá história, ktorú sa musíte naučiť. Máte teda formálne vzdelanie na veľkej univerzite. Ak nie, môžete absorbovať veľa vecí, ktoré ovplyvnia vaše vydanie.

Predstavy sa realizovali

Tim tiež verí, že každý film je odrazom jeho producenta. „Som fanúšikom mnohých režisérov. Mnoho scén tu je navrhnutých tak, ako boli v minulosti. Je to kombinácia mojich osobných skúseností a skúseností, ktoré som videl v ich filmoch,“ vyhlásil. Pokiaľ ide o úroveň, toto som naozaj ja. “

Film, ktorý bol vopred natočený vo Fulagane, sa bude streamovať prostredníctvom ktx.ph do 2. septembra. Dvaja filmoví herci, Louis Badilla Nurse Dino a Adrian Arias House Person Obed. Titulnú postavu Dona Filippa stvárňujú Steven Edward You a Philip ako mladú verziu Roba Robesa.

Horúce zábavné správy priamo do vašej doručenej pošty

Pokračuj v čítaní

Nenechajte si ujsť najnovšie správy a informácie.
READ  Slovensko si po rozhorčení nad zavraždeným novinárom vybralo protikorupčnú stranu

Prihláste sa na odber tohto Dozvedieť sa viac Ak chcete získať prístup k Philippine Daily Inquirer a ďalším 70+ témam, zdieľajte 5 pomôcok, počúvajte správy, sťahujte o 4:00 a zdieľajte články na sociálnych médiách. Volajte 896 6000.

Ak chcete získať spätnú väzbu, sťažnosti alebo otázky, Kontaktuj nás.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close