Svet

Čínske mesto Wuhan, kde sa vírus prvýkrát objavil, bolo ovplyvnené variáciami delta

7:29: „Sme v katastrofálnej situácii“

„Sme v katastrofálnej situácii a máme viac ako 3 000 prípadov týždenne,“ lamentovala Valerie Denexová, generálna riaditeľka Regionálnej zdravotníckej agentúry Guadeloupe (ARS). Musí byť prestavaný najmenej tri týždne.

„Vstúpili sme do veľmi ťažkej etapy,“ povedal Alexandre Rochetto, „k najdôležitejším krokom, ktoré budú potrebné pri opätovnom prijatí zákazu vychádzania cez víkend.“

7:14 hod .: Bonus za očkovaných zamestnancov v amerických školách

Školy v americkom štáte Georgia vyplácajú odmeny 1 000 dolárov zamestnancom, ktorí boli očkovaní proti vírusu Covit-19 na propagáciu vakcíny, v čase, keď je krajina stále viac znečistená odchýlkami delta. Iniciatíva „si kladie za cieľ vyhnúť sa mnohým narušeniam verejného vzdelávania za posledné dva roky spôsobeným epidémiou“, uviedli vo vyhlásení predstavitelia školy v Henry County neďaleko Atlanty.

6:57 ráno: Výzva na národný štrajk sa začína 4. augusta

Komunitný zväz SUD Santé vyzval na neobmedzený štrajk, pričom odsúdil povinnosť očkovania opatrovateľov od 15. septembra. Odkazuje na Le Figaro. „Vrátenie nárastu znečistenia a úmrtí ošetrujúceho personálu z Govt-19 späť do nemocnice,“ povedal Jean-Marc Devachelle, generálny tajomník Federácie zdravia Spoločenstva SUD. Opatrovatelia.

6:42: Žiadny zdravotný lístok v Mexiku

Mexický prezident Andres Manuel L ப pez Obrador v pondelok odmietol používanie zdravotného preukazu na prístup na verejné miesta napriek epidémii Govt-19. „Nechystáme sa požiadať o tento typ certifikácie, je to veľmi jasné, ale na druhej strane zaistíme, aby nedošlo k žiadnemu znečisteniu,“ povedal prezident na konferencii v meste Puerto Vallarta v západnom Mexiku.

6:20: Spojené štáty s mesačným oneskorením dosahujú cieľ očkovania stanovený Bidenom

Takmer mesiac po cieľovom dátume stanovenom prezidentom Bidenom dosiahli USA v pondelok 70% dospelých, keď boli hospitalizovaní na úrovni porovnateľnej s poslednou vlnou. Leto.

Údaje z Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), vedúcej americkej agentúry pre verejné zdravie, tiež ukazujú, že 60,6% dospelých a 49,7% z celkovej populácie je teraz úplne očkovaných.

6:16 hod.: Guadeloupe nanovo definoval túto stredu

Francúzsky ostrov Guadeloupe v Karibiku bude od stredy večera najmenej tri týždne reštrukturalizovaný vzhľadom na meteorický nárast prípadov nákazy Covit-19. Prevádzka je od 20:00 do 5:00 s prísnym zákazom vychádzania a pohybu v okruhu 10 km okolo domu. Karibský ostrov nadväzuje na susedstvo Martiniku, v piatok večer sa opäť stretáva tri týždne a ostrov Reunion v Indickom oceáne sa opäť stretáva v piatok.

5:55: Wuhan preverí svojich ľudí po tom, ako sa znova objavia prípady vlády

Wuhan, ktorý sa objavil v Govt-19 na konci roku 2019, po odhalení niektorých prípadov opäť preverí svoju populáciu. Čínske mesto s 11 miliónmi ľudí minulý mesiac zastihla erupcia delta kmeňa, ktorý sa objavil na východe krajiny. Predchádzajúce prípady súvisiace s vládou boli zaregistrované v máji 2020.

5:50: Zákaz vychádzania predĺžený v 29 provinciách Thajska

Zákaz vychádzania bol predĺžený na utorok večer v 29 provinciách Thajska. Krajina čelí od začiatku krízy minulého roku silnej epidémii (hlavne od konca apríla je zaznamenaných takmer 600 000 prípadov a takmer 5 000 úmrtí) a zdravotný systém je pod tlakom.
Prečo je v nemocnici a na jednotke intenzívnej starostlivosti viac mladých pacientov

Veľmi mladý a spravidla neočkovaný, to je „nový“ profil pacientov z Govt-19 prijatých do nemocnice v posledných týždňoch. Očkovanie starších ľudí nestačí na vysvetlenie tejto čerstvosti štvrtej vlny. Viac informácií v našom článku.

5:46: Počet pacientov prijatých do nemocnice stále rastie

Po vypuknutí delta variantu vo Francúzsku dosiahol počet pacientov s covit v nemocnici v pondelok 7840, čo je o 259 viac ako v nedeľu a o 761 viac ako minulý pondelok, vyplýva z údajov verejného zdravotníctva Francúzska. Nový 24-hodinový zápis sa v pondelok zvýšil na 688, čo je najvyšší počet od konca mája.

Zo služieb kritickej starostlivosti, ktoré dostávali najzávažnejšie prípady, bolo 1 232 pacientov (vrátane 170 nových hospitalizácií za 24 hodín) 1 137 v nedeľu a 952 o týždeň skôr.

Čo si pamätať od pondelka

5:45: Ahoj všetci, vitajte v tomto priamom prenose venovanom novinkám o epidémii Covit-19 vo Francúzsku a na celom svete.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close