Ekonomika

Čínsky e-crossover L&C s dojazdom 700 km pravdepodobne príde aj do Európy

V Európe môžeme čakať zaujímavejšie veci čínske elektromobily, od spoločnosti Lynk & Co, sesterskej značky Volvo. Pravdepodobne vrátane nedávno predstaveného elektrického crossoveru Lynk & Co Zero Concept, ktorého sériová verzia sa začne vyrábať budúci rok.

Čínsky automobilový koncern Geely, ktorého súčasťou je aj Volvo, vrátane Polestar a značky minielektrických automobilov Zhi Dou predáva sa aj na Slovensku, má inú značku s globálnymi ambíciami – Lynk & Co.. Zároveň má podľa neho vstúpiť na európsky trh do konca tohto roka Čína denne prezident koncernu An Conghui.

Lynk & Co má pôsobiť minimálne na hlavných európskych trhoch s využitím zdrojov spoločnosti Volvo. Prvý model, ktorý vstúpi na európsky trh, sa bude vyrábať v Číne. Jedným z ďalších by mohol byť luxus elektrický crossoverktoré vyplynú z nedávno predstaveného konceptu Koncept Lynk & Co Zero.

Model vznikol na novej „elektrickej“ platforme SEA, na ktorej vyrastú budúce elektromobily Značky Volvo alebo Polestar. Geely sa o to podelí s ďalšími výrobcami automobilov, rovnako ako s koncernom VW, jeho platformou MEB.

Na spôsob Jaguaru I-Pace

Elektromobil Lynk & Co Zero Concept bol navrhnutý v dizajnovom centre značky, ktorá sídli vo švédskom Göteborgu. Na základe konštrukcie karosérie a rázvoru („niečo pod 3 000 mm“) sa zdá, že ju môžeme zaradiť do rovnakého segmentu ako Jaguar I-Pace.

Výrobca sľubuje doživotné vzdialené aktualizácie, takzvané OTA alebo hlasová interakcia pomocou umelej inteligencie. Očakáva sa, že sériová verzia ponúkne dojazd cez 700 km podľa „optimistického“ cyklu NEDC. Pravdepodobne však môžeme rátať s „dojazdom WLTP“ nad 500 km. Zrýchlenie z 0 na 100 km / h má byť schopné zvládnuť za menej ako 4 s, pôjde teda o jeden z najrýchlejších elektromobilov vo svojej triede. Sériová verzia konceptu Lynk & Co Zero Concept sa začne vyrábať budúci rok.

READ  Take Five: Second Half

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na slovenský trh prichádza čínske elektro-SUV DFSK Seres 3. Poznáme cenu
Ďalší údajný konkurent Tesly Model 3 – Lynk & Co 03 na prvých fotografiách
Čo hovorí odborníčka Sandy Munro na elektrický automobil Changli za 1 200 dolárov?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close