Hlavné správy

Čínsky prezident zablahoželal Bidenovi k volebnému víťazstvu

PEKING 25. novembra (TASR) – Čínsky prezident Si Ťin-pching zablahoželal v stredu novozvolenému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi k volebnému víťazstvu. Informovali o tom čínske štátne médiá, píše agentúra AP.

Jinping uviedol, že obe krajiny by mali pokračovať v politike predchádzania konfliktom a konfrontácii v duchu vzájomného rešpektu a spolupráce v prospech oboch strán na podporu ušľachtilého cieľa svetového mieru. a rozvoj, píše agentúra AFP.

Čínsky prezident tiež dodal, že medzinárodné spoločenstvo očakáva, že obe krajiny budú mať zdravé a stabilné diplomatické vzťahy.

Čína zablahoželala Bidenovi k jeho víťazstvu v piatok 13. novembra prostredníctvom jeho diplomatického oddelenia. Urobila to ako jedna z posledných veľkých krajín.

Odchádzajúci prezident USA Donald Trump, ktorý zatiaľ svoju porážku oficiálne nepriznal, označil v predvolebnej kampani Čínu ako najväčšiu hrozbu pre USA a globálnu demokraciu.

Počas pôsobenia Donalda Trumpa vládlo medzi Čínou a USA napätie, ktoré sa vyznačovalo narastajúcimi spormi o obchodné vzťahy, technologický rozvoj a konkurenciu o vplyv v Ázii a vo svete. Trump tiež obviňuje Čínu, že nezabránila šíreniu pandémie COVID-19 do sveta, a kritizuje ju za porušovanie ľudských práv a slobôd v autonómnych regiónoch Sin-ťiang a Hongkong.

READ  Slovensko podpíše s USA vyhlásenie o spolupráci v oblasti 5G sietí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close