Ekonomika

Čínsky viceprezident sa stretol s predsedom slovenského parlamentu Xinhua

Čínsky viceprezident Han Zheng sa 19. apríla 2023 stretne v Pekingu, hlavnom meste Číny, s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollerom. (Xinhua/Ding Haidao)

PEKING 19. apríla (TASR) – Čínsky viceprezident Han Zheng sa v stredu v Pekingu stretol s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollerom.

Han povedal, že tradičné priateľstvo medzi Čínou a Slovenskom sa neustále rozvíja a výmeny a spolupráca v rôznych oblastiach sa neustále rozrastajú.

Čína je ochotná spolupracovať so Slovenskom na presadzovaní priateľských vzťahov, posilňovaní politických základov bilaterálnych vzťahov, budovaní vzájomného rešpektu a vzájomnej dôvery, správať sa k sebe ako rovnocenní, dosahovať obojstranne výhodné výsledky a riadne napĺňať svoje kľúčové záujmy a záujmy. Vytvoriť dobré politické prostredie pre trvalý a zdravý rozvoj bilaterálnych vzťahov, povedal Han.

Vyzval obe strany, aby pokračovali v prehlbovaní spolupráce, podporovali kultúrne a medziľudské výmeny a spolupracovali na podpore pevného a stabilného rozvoja vzťahov medzi Čínou a EÚ a Čínou – strednou a východnou Európou (CEE). ) spolupráca. Slovenskú stranu informoval o ekonomickom a sociálnom vývoji Číny.

Koller uviedol, že Slovensko prikladá veľký význam rozvíjaniu priateľských vzťahov s Čínou, dúfa v posilnenie bilaterálnej spolupráce v ekonomike, kultúre, obžive ľudí, doprave, logistike a ďalších oblastiach a prehĺbenie výmen medzi oboma zákonodarnými zbormi s cieľom zlepšiť bilaterálne vzťahy.

Čínsky viceprezident Han Zheng sa 19. apríla 2023 stretne v Pekingu, hlavnom meste Číny, s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollerom. (Xinhua/Ding Haidao)

READ  Debutovali aj Kangoo Van a Express Van

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close