Čo hľadať: Valeva voľná korčuľa, luk na ovále

PEKING (AP) – Krasokorčuliarske podujatie pre ženy sa vo štvrtok končí – aspoň časť súťaže.

Uvidí sa, ako dlho bude rozsudok trvať.

Camila Valiva je na prvom mieste Po krátkom programe. Táto časť nie je prekvapením – ale cesta k tomuto bodu 15-ročného Rusa je hladká. A nie je tu žiadny náznak zmeny kedykoľvek.

Valivov pozitívny test na drogy z decembrového podujatia spochybnil jeho účasť, ale arbitrážny tribunál pre tento šport rozhodol, že môže súťažiť, keď úrady vykonajú úplné vyšetrovanie. Zatiaľ čo po krátkom programe nie je žiadny Američan na ôsmom mieste, Free Skate môže byť v Spojených štátoch veľkým ťahákom.

NBC plánuje ukázať free skate v hlavnom vysielacom čase. Pre tých, ktorí sa zobudia skoro ráno, to USA Network odvysiela naživo o 17:00.

Štvrtkové spravodajstvo zahŕňa freestyle lyžovanie pre ženy a rýchlokorčuľovanie pre ženy. Končí aj hokejový turnaj mužov.

Tu je niekoľko vecí, ktoré treba hľadať (vždy na východ):

Číselné korčuľovanie

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) uviedol, že ak sa Valiva dostane do prvej trojky, nebude medailový ceremoniál. Rusi majú šancu Anna Šerbaková skončila druhá a Alexandra Trusová štvrtá, aby skončila v prvej trojke.

Valevovým voľným korčuľovaním je „Bolero“ od Mauricea Ravela – populárna korčuliarska melódia v podaní tanečníkov na ľade Jane Dorville a Christophera Deana na hrách v Sarajeve v roku 1984.

hokej

Semifinále unikli Spojeným štátom aj Kanade Je to prvýkrát od roku 2006, čo sa hokejový turnaj mužov uskutočnil. Namiesto toho sa Fínsko stretne so Slovenskom a Švédsko s Rusmi. Začiatok zápasu Fínsko – Slovensko je naplánovaný na priamy prenos v sieti USA o 23:10. Slovensko porazilo Američanov a vyhralo tento zápas.

Polovičná fajka

Freestyle Ski Half Tube je posledným podujatím Elaine Quinnovej v Spojených štátoch Víťaz zlata v big air a striebro v štýle slope v súťaži za Čínu.

NBC aj USA Network budú mať priamy prenos zo semifinále v hlavnom vysielacom čase.

Rýchly drift

Brittany Bow už výrazne prispela k boju o medaily v USA, keď sa vzdala miesta na 500 metrov, a tak súťaží jej kolegyňa Erin Jackson. Potom Jackson vyhral Udalosť.

Bowe, špičkový korčuliar, skončil 10. z 1500 a 16. z 500. Je držiteľom svetového rekordu na 1000 behov, v ktorých súťaží vo štvrtok. USA Network to plánuje naživo ukázať skoro ráno s prídavnou prezentáciou NBC v hlavnom vysielacom čase.

Očakáva sa, že Irene West, holandská legenda, ktorá v kariére vyhrala 13 olympijských medailí, vrátane jednej zlatej a jednej bronzovej v tomto roku, bude na olympijských hrách bojovať posledný raz. Plánuje odísť do dôchodku.

Ďalšia poznámka

Semifinále mužského curlingu CNBC bude vysielať o 17:00 a 20:00 a zápas o bronz odvysiela naživo televízia USA Network o 13:30. … Popoludní NBC ukazuje finále ženského skigrosu. Mužské finále vysiela naživo nočné spravodajstvo NBC. … NBC prepojí severský tím počas popoludňajšieho a nočného spravodajstva.