Technológie

Čo nám spoločnosť Apple nepovedala o nových telefónoch iPhone

V utorok spoločnosť Apple predstavila štyri nové telefóny, ktoré budú mať rýchlejšie procesory, vylepšené funkcie fotoaparátu a pripojenie k novému bezdrôtovému štandardu 5G. Ich cena sa pohybuje od 699 do 1099 dolárov. Získali sme veľmi podrobné informácie o procesoroch, šošovkách a intuitívnej technológii. Čo nám však Apple nepovedal? To je dosť.

Koľko nakoniec zaplatíte v pokladni za nový iPhone?
IPhone 12 stojí 799 dolárov, pokiaľ si nezakúpite viac úložiska a Apple Care. Potom to stojí 1 298 dolárov. A ak chcete tiež novú bezdrôtovú nabíjačku a puzdro MagSafe, pripravte si 1398 dolárov. No, stále je to výhodné v porovnaní s 1 768 dolármi za špičkový iPhone 12 Pro Max, ktorého cena začína na 1 099 dolároch bez ďalšieho úložiska, záruky a príslušenstva.

Mini je najmenší iPhone. Ako to vziať …
Z nových telefónov iPhone je Mini s 5,4-palcovým displejom menší ako 6,1-palcový iPhone 12 a 12 Pro alebo 6,7-palcový iPhone 12 Pro Max. Verzia SE za 399 dolárov má ale iba 4,7-palcovú obrazovku. A hoci 6,7-palcový 12 Pro Max je najväčší iPhone vôbec, Samsung Galaxy S20 Ultra a Galaxy Note 20 majú uhlopriečku 6,9 palca.

iPhone 12 nemá displej s najvyšším rozlíšením
Samsung Galaxy S20 Ultra ponúka rozlíšenie 3200 × 1440, zatiaľ čo iPhone 12 Pro Max má iba 2788 × 1128.

Čo je to „keramický štít“?
Apple tvrdí, že nové sklo spoločnosti Corning je „tvrdšie“ ako akékoľvek iné sklo pre smartphony. Spoločnosť Corning však dodáva aj ochranné sklo pre telefóny Galaxy a ďalších výrobcov smartfónov. Apple tiež hovorí, že toto nové sklo sa rozbije štyrikrát menej. Ako to teda otestoval? Porovnal to s telefónmi iných výrobcov? Nie. Porovnal to s predchádzajúcim iPhonom.

READ  ESET Mobile Security prichádza v novej verzii s praktickou ochranou online platiebVideo môžete nahrávať vo vyššom rozlíšení Dolby Vision
Získajte realistickejšie farby a zvuk s Dolby Vision, funkciou dostupnou na mnohých televízoroch. Háčik je v tom, že tieto videá nebudete môcť zdieľať na sociálnych sieťach. Video súbory sú vo formáte, ktorý nie je podporovaný na Facebooku a Twitteri. Najlepším riešením zatiaľ môže byť ich zdieľanie z telefónu na telefón alebo použitie AirPlay na streamovanie videa z telefónu do TV.

IPhone 12 má úplne nový dizajn, ale vyzerá ako iPhone 5
V skutočnosti to pripomína iba bočnú stranu, niektorí však aj tak iPhone 12 nazývali „doslovný remix“ iPhonu 5.

Nové iPhony budú vychádzať postupne. Predobjednávky na iPhone 12 a 12 Pro sa začnú v piatok a na trh sa dostanú 23. októbra, zatiaľ čo predobjednávky na Mini a 12 Pro Max sa začnú 6. novembra a dostupné budú 13. novembra. Staršie modely budú zľavnené. IPhone XR stojí teraz 499 dolárov a iPhone 11 má hodnotu 599 dolárov. Najvýhodnejším riešením je iPhone SE s cenou 399 dolárov.

Zdroj: usatoday.com.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close