Dellien začína ponuku na titul v Concepción Challenger

CONCEPCION / STARNBERG, 19. januára 2022

Turnaj ATP Challenger Tour sa vrátil do Čile na druhý ročník Dove Men & Care Legion Sudamericana Challenger Concepción Hostiteľom je Club de Campo Bellavista v Concepcine. Svetové č. 114 Hugo Dellien, top nasadený na antukovom podujatí za 53 120 USD a súťažiaci na prvom turnaji sezóny 2022, otvoril svoju ponuku na titul solídnym víťazstvom 6:0, 6:1 v prvom kole nad miestnym kvalifikantom Cristobal Castro v utorok.

Divoká karta Dellien premenil sedem zo svojich 12 brejkových príležitostí na postup už po 55 minútach. Ďalším 28-ročným Bolívijčanom bude Američan z USA Silný Kirchheimer, ktorý predbehol čilského kvalifikanta Ignacio Antonio Becerra Otarola V pondelok 6-2, 6-0.

V dolnej polovici žrebovania č. 2 semená Andrej Martin Slovensko prehralo svoj úvodný zápas 6:2, 6:3 s Gonzalom Villanuevom. 27-ročný Argentínčan sa najbližšie postaví proti domácemu favoritovi Gonzalo Láma, ktorý porazil svojho krajana Michel Vernier 6-2, 6-2 za hodinu a 25 minút.

Tretie semeno Daniel Elahi Galan Kolumbie prekonala čílsku kvalifikáciu Alexander Merino 6-0, 6-1 už za 46 minút a bude sa hrať ďalej Nicolas Moreno de Alboran zo Spojených štátov, ktorý oslávil najväčšiu zápasovú výhru svojej kariéry tým, že naštval bývalého hráča Top 10 Fernanda Verdasca na minulotýždňovom turnaji ATP Challenger v brazílskom Blumenau.

Francisco Cerundolo, Nie 4 semeno, porazené Daniel Dutra da Silva z Brazílie 7-5, 6-3 po jednej hodine a 33 minútach. Svet č. Proti krajanovi sa postaví 127 z Argentíny Matias Franco Descotte v druhom kole.