Svetová ukážka mužov: Kanada vs. Slovensko

Štatistiky zápasu: Kanada 3, Fínsko 2 (OT)

RIGA, Lotyšsko – Nick Ball (Mississauga, Ont. V nedeľu vyhrali 3:2 nad Fínskom a získali zlato na majstrovstvách sveta 2021 IIHF.

Kanada stojí na scéne 27. krát na svetovej scéne, vrátane 6 zlatých olympijských medailí v rokoch 1920 až 1952, vrátane 6 zlatých olympijských medailí, ktoré sa považujú za svetové tituly.

Nikto z prvých 26 pravdepodobne nebude taký. Pred dvoma týždňami po prehre 3:1 s Nemeckom a porážke 0:3 nedal Kanaďanom nikto šancu dostať sa do štvrťfinále, nieto ešte vyhrať celé.

Ale hviezdy sa zosúladili, aby umožnili Kanade vstúpiť do play-off, a to vyradilo víťazov skupín v ROC a Spojené štáty vo štvrťfinále a semifinále, čím sa ukončili nádeje Fínov stať sa opäť majstrami sveta. .

„Zišli sme sa ako tím,“ povedal Paul o tom, ako tím otočil list. „Ľudia na nás mysleli, [but] Pracovali sme spolu, tvrdo sme pracovali a vedeli sme, že to nakoniec zvládneme, a tak sme to urobili. Dostali sme sa k tomu bližšie, ako sme chceli, ale bol to neuveriteľný, ťažký zápas a teraz som naň hrdý.

V predĺžení ho Paul poslal s Brownom do súboja dvoch na jedného, ​​keď poslal prihrávku späť na Blueline. Brown zozbieral Pauline prihrávku z korčule a poslal ju späť na prednú stranu siete, kde ju Paul nasmeroval do zadnej časti siete, čím si vyslúžil vyznamenanie ako jediný Kanaďan, ktorý strelil zlatú medailu – vyhral gól v predĺžení s Ansonom Carterom ( 2003). konkurencia.

Brown strelil všetky tri góly pri víťazstve; Skončil na čele bodovania turnaja so 16 bodmi a jeho 14 asistencií bolo najviac na svetovom šampionáte od kanadského hráča a skončil na druhom mieste.

READ  Kvalifikácia na Euro 2025 žien: Škótsko čaká na Izrael, Srbsko a Slovensko

Ako sa dalo očakávať, priestupok bol drahý. Oba tímy strelili v prvom polčase len osem striel a len pár sekúnd po vypršaní fínskej presilovej hry len jednu strelu Olivera Kaskyho zahodil Michael Ruhoma. Kanadská Zlatovláska Darcy Cumber (Saskatoon, Saskatchewan / Arizona, NHL).

Maxime Comtois (Longueuil, Que./Anaheim, NHL) hral v nájazde, keď Kanada ťažila z muža na začiatku druhej tretiny; Od žrde sa ozvala strela zápästím od Browna z diaľky, Comtoisova hruď, noha Micaha Covista, opäť Comtoisova korčuľa a žrď, zrazil ju na Jesseho Olginora a upravil tak na 1:1.

Adam Henrik (Burford, Ont. Bolo rozhodnuté o ofsajde a hra sa dokonca prerušila.

Boli to skôr Fíni, ktorí sa vrátili na začiatok tretej tretiny; Keď sa Kanaďania kúsok po kúsku nahnali do vlastnej zóny, Better Lindboom vkročil dovnútra a strelou zápästím cez sito prešiel cez Kuimperovu rukavicu na gól na 2:1.

Henrique však o sedem minút neskôr exceloval v ďalšej kanadskej presilovej hre, keď si jemne prehodil svoj vlastný odraz a vyrovnal hru nábehom medzi nohy od Kamtoisa.

Dvaja Goldenders predviedli skvelé zastávky na začiatku tri-tri predĺženia a Olcinova zachránili v priebehu niekoľkých sekúnd po ťahu z hokejky na korčuľu od Andrewa Mangiapena (Bolton, Ont. / Calgary, NHL).

Po zápase bol Mangiyappane vymenovaný za MVP turnaja. V siedmich zápasoch, v ktorých odohral, ​​strelil sedem gólov vrátane štyroch víťazných zápasov – z toho dva vyhrali štvrťfinále a semifinále. Bol tiež súčasťou tímu Media All-Star.