Coco Vandewegheová kritizuje „hroznú“ scénu na turnaji US Open

Americká tenistka Coco Vandeweghe zdvihla obočie vo svete tenisu po jeho „krutom“ vystúpení v zápase IDF pred US Open.

Vandewegheová súťažila v bývalej top 10 na Kosher Jewellers Tennis Challenge v Landisville v Pensylvánii a prehrala 2:0 s Ekaterin Corcotsovou v poslednom sete predtým, ako bol zápas prerušený pre divoké počasie.

Vandewake vyhrala prvý set a zdalo sa, že je v pohodlnej pozícii, kým sa veci v druhom frame dramaticky zmenili. 29-ročný hráč prehrával 4-3 a vyzeralo to, že v ďalšom zápase povedie svojho súpera 5-3.

Američanka sa ledva pokúsila obslúžiť a zahodila stíhacie strely a začala chytať pešo. Po tom, čo Corkotse dostal set, Vondewak požiadal o lekársky termín a mal odísť so zranením skôr, ako by mohol byť zápas prerušený z dôvodu tepla.

Keď teplota klesla, Vandeweghe sa nepokúsila ísť na kurt a čakala, kým sa súperka zahreje, aby sa hra mohla začať odznova.

Vandewegheová, štvrťfinalistka Wimbledonu v rokoch 2015 a 2017 a semifinalistka Australian a US Open, sedela na stoličke predtým, ako ho úrady predvolali späť na súd. Keď to urobila, bolo jasné, že tam nechce byť.

Keď sa Gorkotze snažil zahrať údery smerom k americkému hráčovi, nesnažil sa trafiť loptu. Vandeweghe presunul raketu úplne do ľavej ruky a zadržal ju.

„Coco ho z tepelných dôvodov zavrie za deň,“ povedal jeden komentátor.

„Je to neuveriteľné. Coco nemá rada horúce. Ak mi povieš, aby som to urobil, nepohnem sa, neurobím nič.“

„Toto som v živote nevidel. Je to divoké. Urobí tu dosť, aby sa nedostala do problémov.“

Vandeweghe bol nakoniec zachránený po jeho najhoršej hre v treťom sete, kedy jeho súper prelomil podanie a dostal sa do vedenia 2:0. Po pár minútach sa hráči, funkcionári a vysielatelia vrhli po kartu.

READ  Stretnutie s Martinom O'Neillom, ktorý zachránil život keltskej ikone Ľubomírovi Moravšicovi

Američanka, ktorá trpela fyzickými problémami od zranenia nohy vo Wimbledone v roku 2018, mala v posledných rokoch na turné ťažké časy.

Pre najlepšie denné správy a dennú dávku exkluzívneho obsahu z Bieleho sveta športu sa prihláste na odber nášho newslettera Kliknite tu!