Hlavné správy

Connor Bedard oslňuje v OT, aby poslal Kanadu do semifinále

Connor Bedard zachránil Kanadu zo šokujúcej štvrťfinálovej prehry na pôde Slovenska ohromujúcim pondelkovým víťazstvom v predĺžení. (Getty Images)

Dostávame zaplatené, aby sme dali dokopy slová o tomto športe, ale nie je tu nič, čo by opísalo neuveriteľný výkon Connora Bedarda na World Juniors. Bedard zachránil Kanadu dvoma gólmi vrátane víťaza predĺženia proti Slovensku v pondelňajšom štvrťfinále.

Bedard naďalej dominuje svetovým juniorom spôsobom, aký sme nikdy predtým nevideli. Tento 17-ročný hráč prekonal kanadský rekord v počte gólov a bodov na majstrovstvách sveta juniorov a zároveň ustanovil rekord v počte bodov v jednej hre hráčom v danej vekovej skupine. Tohtoročnú kolekciu mení na one man show. Bolo to predtým, ako strelil jeden z najväčších gólov, aké sme kedy v histórii súťaže videli.

Myslíme si, že je potrebné posúdiť aj iné príbehy, ale Bedardova pečať bude po celom tomto blogu, ako tomu bolo počas celého turnaja.

Tu sú dva poznatky z výhry Kanady nad Slovenskom a krátky pohľad na semifinále proti Spojeným štátom.

Connor Bedard zachránil Kanadu napriek obrovskému úsiliu Slovenska

Connor Bedard dominoval svetovým juniorom v štandardnej odchýlke, ku ktorej sa ešte nikto nepriblížil. Strelil aj najlepší gól v histórii turnaja, svoj ôsmy gól na MS 2023, ktorým zavŕšil historickú noc a zabránil vypadnutiu Kanady.

Sebavedomie Slovenska treba obdivovať. Nemal v pláne prevrátiť sa a zomrieť pri vyhliadke, že bude čeliť 17-ročnému mladíkovi Wunderkind Bedard.

„Viete, kedy je na ľade,“ povedal asistent trénera Slovenska Scott Moser. Mark Masters z TSN Pred pondelkovým štvrťfinále. „Sú to domáci tím, takže som si istý, že budú mať pár zápasov, o ktoré sa budú snažiť celú noc, ale máme aj zostavu, v ktorej si veríme.“

Po strelení úvodného gólu zápasu Connor Bedard prekonal rekord Jaromíra Jágra o hráča mladšieho ako jeden vek v zápase, jeho 19. bod na MS 2023. S falošnou hlavou a niekoľkými neuveriteľne rýchlymi rukami Bedard postavil Kanadu na palubovku proti priebehu hry, takže slovenského brankára Adama Cajana nechal bezmocný. Slovensko zaregistrovalo prvých päť striel zápasu a bolo to jedno, čakalo, kým neskóroval Bedard.

READ  Európske chmeľové vyhliadky: Mikul Tourigny debutuje na Slovensku

V prvom polčasovom rozhovore nevyzeral Bedard nijako zvlášť zainteresovaný, keď sa ho pýtali na prekonávanie rekordov. Je veľmi zomknutý a nezaujíma ho nič iné ako honba za ďalšou zlatou medailou.

Slovensko sa snažilo Bedarda fyzicky uniesť, no neúspešne. Krátko po skórovaní v prvej tretine trafil Bedarda Slovák Simon Nemec – celkovo druhý výber v minuloročnom letnom drafte – a obaja hráči dostali vysoké tresty. Penalta pre Bedarda a „Ref, ty chuck!“ Partizánsky dav bol rozhodnutím pobúrený. Skandály sa ozývali centrom Scotiabank v Halifaxe.

Po tom, čo Zach Ostapchuk premenil Kanadu na vedenie 3:1, Slovensko znížilo vedenie Kanady na 3:2, keď Robert Bago šikovne prestrihol k sieti a strelil domov. Bedard po náraze do Bagovej bránky pomaly vstal, no čoskoro sa vrátil bez incidentov – Shane Wright na svojej ďalšej zmene nebezpečne postavil lietajúceho Bedarda, ale nepodarilo sa mu ho nakloniť. Pri natáčaní celého tela sa zverejní.

Povedzme si viac o Šimonovi Nemcovi a Liborovi Nemcovi, ktorí priviedli Slovensko k seizmickému víťazstvu, ktoré bude určite zaznamenané ešte dlho po udelení medailí. Bedard zachytil ten moment. Skôr ako skóroval, Slovák sa motal okolo obrany. Toto je jeho moment. Ale znova, keď diskutujete o talente jeden na jedného, ​​hokejová odpoveď Victorovi Wembayamovi je len opačná a prinajmenšom fyzicky má Bedard viac. Nateraz to bol najväčší moment výkonu v histórii juniorov a Kanada zúfalo potrebovala.

Connora Bedarda nemôžete zastaviť, môžete len dúfať, že ho spomalíte. Slovensko sa snažilo zo všetkých síl, no na zastavenie najväčšieho skóre turnaja 21. storočia to nestačilo.

Simon Nemec a Libor Nemec dotlačili Kanadu až na doraz

Otvárací večer draftu NHL v roku 2022 môže byť najväčšou nocou v histórii slovenského hokeja, keďže hostiteľom sa celkovo ujal Juraj Slafkowski. Montreal Canadiens, cez Shanea Wrighta. Vždy to bolo v hre. Ale keď Simon Nemec skončil celkovo druhý New Jersey DevilsUpevnil svoje miesto v dejinách svojej krajiny ako historický deň.

READ  Denné prípady slovenskej vlády sú od marca na historickom maxime

Slafkowski bol na zápas nedostupný, no Nemec bol v zápase najlepším obrancom a stačilo to doviesť Slovensko k víťazstvu.

Nemec vrátil Slovensko do hry, keď jeho zápästie odrazilo hokejku spoluhráča Libora Nemca do premávky.

Kanada sa v tretej tretine ujala vedenia 3:2 a vyzeralo to, že by mohla Slovensko uzavrieť, ale Libor Nemec mal iné predstavy. Philipp Mazer – Ďalšia časť draftu Banner 2022, výber z prvého kola Montrealu Canadiens našiel samotného Libora Nemca a nepomýlil sa pri svojom druhom góle v zápase, ktorým vyrovnal zápas. Už to nebola formalita, kde sa vďaka výhode Kanady v najlepšej strele zdalo nevyhnutné, že postúpi do semifinále.

Nakoniec sa to však zrúti. Simon Nemec trestal po 34 sekundách, čím dal Kanade ďalšiu šancu v smrtiacej presilovej hre. A naozaj, Slovensko prežilo ešte raz.

Connor Bedard je neodolateľný, je ten moment, vlastní 2023 World Juniors a toto nech je začiatok celovečerného celovečerného filmu.

Tešíme sa na turnaj v Spojených štátoch

Kanada aj Spojené štáty vyzerali z brány pomaly, kým sa s priebehom turnaja dostali do lepšej formy. Oživený americký tím bude predstavovať najväčšiu hrozbu, akej kedy Kanada čelila.

Krídelník Spojených štátov Jimmy Snagerud – výber v prvom kole St. Louis v roku 2022 – bol najvplyvnejším útočníkom. Snaggerut sa tlačí do nebezpečnejších oblastí skórovania, ničí tímy, ktoré mu dávajú priestor na operáciu a triky proti menším súperom.

Logan Cooley, Cutter Gauthier a Schnaggerud – všetci chytení v prvom kole draftu v roku 2022 – začali horieť. Vo štvrťfinálovej výhre 11:1 nad Nemeckom vytvorili silnú druhú gólovú šnúru Rutger McGorty, Chas Lucius a Jackson Blake. Cooley strelil hetrik proti Nemecku a musíme počítať s tým, že kapitán Kanady Shane Wright by mohol byť požiadaný, aby mu tienil.

READ  Takmer pol milióna ľudí sa hlási k Maďarom

Čo sa týka defenzívy, vyzerá to, že Luke Hughes budúci rok postúpi do NHL, kde sa pripojí k svojmu bratovi Jackovi v New Jersey Devils. Hughes je jasným lídrom na modrej čiare Spojených štátov a Kanada bude musieť počítať s jeho špičkovou rýchlosťou a schopnosťami rozohrávača v presilových hrách.

Najhorúcejšia hokejová rivalita nepotrebuje žiadnu extra omáčku. Kanada vs. Spojené štáty, 4. januára, pripravte si pukance.

Viac od Yahoo Sports

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close