Corda postúpil do štvrťfinále na Open Kimber Pretac

Kuimber, 28. januára 2021

#NextGenATP americko-americký Sebastian Corda Zaznamenal jeho postup do štvrťfinále Otvorené Cumper Western Bretani S ďalším ťažkým bojom. „Semeno 2 na 88 250 ATP Challenger Tour bojovalo vo svojom úvodnom zápase s posledným francúzskym kvalifikantom Tristanom Lamasinom v troch setoch a muselo ísť proti nemu na diaľku Bitka o Matiáša Štvrtok.

Corda poslal 12 es a porazil 84 percent svojich prvých bodov za podanie, aby za dve hodiny a 10 minút zvíťazil 5-7, 7-6 (2), 6-4. Dvadsaťročný rodák z Floridy je ďalší na rade Enzo Cookout„Víťaz všetkých Francúzov sa stretáva pri vstupe na divokú kartu Evanova pec 6-4, 6-7 (5), 6-3 za dve hodiny a 12 minút.

Iné aktívne, Filip Horanský, Ktorý v prvom kole porazil prvého nasadeného Lucasa Paula, pokračoval v dobrom behu 6-7 (6), 7-5, 6-4. Maximilián Malta Nemecka. Dvadsaťosemročný Slovák získal po dvoch hodinách a 30 minútach štyri zo svojich 13 šancí na brejk. Vedľa Horanského, ktorý po svojom prvom víťazstve v nemeckom Mirbush pred dvoma rokmi očakáva svoj druhý titul v súťaži Challenger, je Cockpar Juk. Minulý týždeň zdolala kvalifikácia z Poľska francúzskeho istanbulského šampióna Challenger Arthur Rindernek 7: 6 (2), 6: 2 v sete.

Vo zvyšných dvoch štvrťfinále vstupuje francúzska divoká karta Fixný Lestian Berie Brandon Nakashima Z USA a Francúzov Benjamin Ponzi Odpor Iľja Marčenko Z Ukrajiny.