Svet

Cordillera de Coyba: Panama vytvára obrovskú prítomnosť oceánu rovnako ako jeho krajina | Podnebie a životné prostredie

Tento utorok 8. júna urobila Panama veľký krok Chráňte ich moria. Stredoamerická krajina, bohatá na biodiverzitu, ale Jeden z najviac ohrozených zmenou podnebia„Má oceán vo svojich tichomorských vodách 67 742 kilometrov štvorcových, t. J. Takmer veľkú plochu nad pevninou. Nachádza sa na hovore Pohorie CoybaObrovská oblasť bohatá na rybolovné zdroje, ale tiež dôležité miesto stretávania sa morských živočíchov, ktoré v tejto oblasti nachádza dostatok potravy. Týmto spôsobom Panama dodržiava stanovené bezpečnostné ciele Konferencia o biologickej diverzite„Podpísaný 196 krajinami za ochranu a trvalo udržateľné využívanie morských zdrojov. Vďaka rezervám susednej Kolumbie sa chránená oblasť rozširuje na 121 341 kilometrov štvorcových, čo z nej robí tretiu najväčšiu morskú rezerváciu v tropickom Pacifiku. „Sme tak nadšení,“ hovorí. Milliates počatie, Minister životného prostredia v Paname. „Celý región je veľmi nadšený, že Panama sa chystá dosiahnuť tento cieľ,“ dodáva.

Panama

Panama vytvorila v septembri 2015 v podmorskom pohorí Copa morskú rezerváciu s rozlohou 17 223 štvorcových kilometrov na ochranu ohrozenej flóry a fauny, ako aj rybolovných zdrojov, ktoré sa považujú za „dôležité“ pre stredoamerický národ. Panamské úrady s podporou odborníkov zo Smithsonian Institution for Tropical Research rozšírili chránenú oblasť o deväť pohorí s morskými horami na niektorých miestach nad 3 000 metrov, kde podľa vedcov projekt umožní najmenej 14 druhov morských živočíchov. cicavcov žiť. Táto oblasť je živnou pôdou pre morské korytnačky, maríny (alebo plachetnice), žraloky a veľryby. Minister Concepcion s cieľom zaručiť bezpečnosť nového náleziska prisľúbil, že jeho vláda bude rokovať s medzinárodnými organizáciami, ktoré zabezpečia ochranu prírodných zdrojov a poskytnú Paname technické vybavenie na monitorovanie oblasti. „Zavádzame mechanizmy, ktoré nám umožňujú monitorovať oblasť, ako aj vypracovať plán riadenia, ktorý budeme koordinovať so Smithsonian Institution, ktorý zavedie monitorovanie, dohľad a kontrolu, ktoré nám uľahčia dodržiavanie limitov môže mať. Táto chránená oblasť pri využívaní svojich zdrojov. Ich bezpečnosť je možné zaručiť bez problémov, ”vysvetlil úradník.

READ  Korónový vírus zistený vo Veľkej Británii / deň sa rýchlo šíri v Nemecku

Táto nová zábezpeka nie je menšou záležitosťou. Panama je tiež jedným z nervových centier globálneho obchodu. Oficiálne údaje ukazujú, že v roku 2016 krajina rozšírila svoj prieplav a v roku 2019 prekročila dočasnú cestu 4 899 lodí. Štúdie Smithsonianových odborníkov ukazujú, že cez chránenú oblasť prechádzajú medzinárodné obchodné lode, aj keď v tejto oblasti s najväčšou pravdepodobnosťou cestujú ropné tankery. Existujú aj medzinárodné rybárske plavidlá, ktoré vykonávajú priemyselný rybolov s použitím kabeliek na nelegálne lovenie tuniakov, so ziskom päť miliónov dolárov ročne. Ostatné tvory, napríklad žraloky, sú tiež citlivé na pytliactvo. Hector Guzman z Smithsonian Institution for Tropical Research vysvetľuje, že „toto je veľmi škodlivý rybolov pre životné prostredie z dôvodu jeho vyťaženej veľkosti.“ Plán spočíva v umožnení zdrojov dostať sa do najbližšej oblasti, ktorá nie je autonómna na ceste na juh. Povolený rybolov je navyše selektívny, tj. Nemá vplyv na iné tvory, ako sú žraloky alebo korytnačky, čo prispieva k ochrane a tým umožňuje obnovenie zdroja, pretože už nie je ničivý. Nebude izolovaný pozdĺž bude prínosom pre miestne ekonomiky, ktoré k nim majú prístup, “vymenúva Guzman.

Táto rezervácia chráni podvodné pohorie Coimbatore.Christina Mittermeier

V utorok popoludní, keď sa oslavuje Svetový deň oceánov, panamský prezident Laurentino Cortizo uviedol, že ochrankári sú z novej existencie nadšení. Jedným z týchto obrancov je aj Chile Maximiliano BellowMisiou spoločnosti Blue Blue je ovplyvňovať štáty pri vytváraní morských chránených oblastí po celom svete. „Keby každá krajina, podobne ako Panama, urobila svoje, mohla by poskytnúť lepšiu budúcnosť týmto morským ekosystémom,“ tvrdí Bello. „Podvodné pohoria sú jednou z najdôležitejších fyzických zložiek biodiverzity. Námorné mory vytvárajú morské procesy, ako napríklad súčasné pohyby, ktoré vytvárajú viac života. Sú to dôležité miesta pre morský život,“ dodal. „Ochrana týchto oblastí je investíciou do budúcnosť pre ľudí, ktorí opúšťajú morské zdroje. “„ Hovorí. “Musíme vložiť viac zdrojov a investovať do ochrany prírody, pretože je to dôležitý kapitál. Musíme rozšíriť stimuly na jeho ochranu, pretože je zdrojom všetkých ekonomických aktivít, “uviedol.

READ  Predseda vlády Singapuru zaplatí 87 000 S súdnych trov za súdne konanie za ohováranie proti autorovi a autorovi TOC

Sledujte CLIMU a ŽIVOTNÉ PROSTREDIE na Facebook Y. Twitter, Alebo sa zaregistrujte tu a prijímajte Náš týždenný spravodaj

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close