najnovšie správy

Coronavirus: Andrea Bocelli pripravila na YouTube veľkonočný koncert

Taliansky tenor Andrea Bocelli so svojím emocionálnym vystúpením na Veľkonočnú nedeľu vysielal naživo cez YouTube na prázdnej katedrále v Miláne a vydal publikum.

Jeho 24-minútový sólový koncert sledovalo súčasne viac ako 2,8 milióna divákov.

Podľa YouTube so sídlom v Kalifornii je to najväčšie publikum, ktoré kedy pritiahlo udalosť klasickej hudby na tejto online platforme. Bocelli venoval svoj koncert talianskej populácii, ktorá sa po pandémii COVID-19 musela prispôsobiť prísnym karanténnym opatreniam.

Duomo di Milano Music for Hope – Live už na YouTube zaznamenalo viac ako 36 miliónov pozretí.

Bocelli v sprievode organistky Emanuele Vianelliovej spieval päť starostlivo vybraných posvätných kúskov špeciálne upravených pre hlasové a sólové varhany: Panis angelicus (Cesar Franck), Ave Maria (Johann Sebastian Bach / Charles Gounod), Sancta Maria (Pietro Mascagni), Domine Deus (Gioachino Rossini).

Som dojatý, priznal som Bocelliho

Poslednú pieseň, Amazing Grace od Johna Newtona, hral sám tenor pred katedrálou, naproti opustenému námestiu, ktoré je obyčajne spustošené mnohými ľuďmi. Počas piesne sa pripojil orchestrálny sprievod.

„Som ohromený a potešený mimoriadnou reakciou, ktorú sme vôbec neočakávali. Pre umelca je takáto udalosť dôvodom obety na celý život, veriaceho a katolíckeho – ako ja – iného potvrdenie milostivého úsmevu, ktorý Boh dáva svojim deťom. ““ 61) v úradnom vyhlásení.

Miláno je severnou metropolou talianskeho regiónu Lombardsko, ktorý je najviac postihnutý pandémiou COVID-19 vo všetkých regiónoch Talianska. Ako bolo hlásené v stredu, bolo hlásených 21 645 úmrtí na túto chorobu a v súčasnosti je infikovaných 105 418 ľudí. Existuje 3079 pacientov na jednotke intenzívnej starostlivosti, 27 273 ľudí je hospitalizovaných.

Video: Koncert Andrea Bocelli

koronavírus

Nová pandémia koronavírusov sa rozšírila z Wu-chanu do Číny. Doteraz bolo na Slovensku nakazených 863 ľudí.

Koronavírus zodpovedný za COVID-19 je nový kmeň vírusu a ochorenie je kvapôčková infekcia. Odhadovaná doba inkubácie ochorenia je 2 až 14 dní, ale môže byť dlhšia. Každý deň, ONLINE, sledujeme najnovší vývoj doma aj vo svete.

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás.
Vďaka vám tiež existujú bezplatné médiá a nezávislá žurnalistika.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close