Hlavné správy

CORONAVIRUS Biden prichádza s odvážnym prísľubom: vakcíny zadarmo pre všetkých Američanov

„Keď budeme mať bezpečnú a účinnú vakcínu, musí byť pre každého zadarmo – bez ohľadu na to, či ste poistení alebo nie.“ zdôraznil Biden, ktorý iba 11 dní pred prezidentskými voľbami predstavil svoj plán boja proti pandémii COVID-19. Milióny ľudí v USA nemajú z finančných dôvodov žiadne zdravotné poistenie, pripomína AFP.

Zdroj: SITA / AP Photo / Andrew Harnik

Prezident Donald Trump podporuje aj skutočnosť, že vakcína proti koronavírusom by mala byť bezplatná. Tvrdí, že k dispozícii bude v najbližších týždňoch. Počas svojho prejavu Biden opäť kritizoval Trumpa a jeho prístup k riadeniu pandémie – uviedol, že Trump stále nemá presvedčivý plán na zastavenie šírenia choroby.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Ak by sa Biden stal prezidentom USA, chcel by zvýšiť testovacie kapacity v boji proti koronavírusom, dosiahnuť povinné maskovanie po celej krajine a rozšíriť výrobu ochranného oblečenia v krajine, uviedla agentúra DPA. USA zaznamenali vo štvrtok 77 640 nových prípadov koronavírusovej infekcie, čo je najvyšší denný nárast od vypuknutia pandémie. Doteraz v krajine podľahlo novému koronavírusu 224 280 ľudí a nakazilo sa viac ako 8,5 milióna.

Kandidát na prezidenta Joe Biden

Zdroj: SITA / AP Photo / Andrew Harnik

READ  Slovensko žiari na majstrovstvách sveta ICF juniorov a slalomov v kanoe do 23 rokov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close