Svet

CORONAVÍRUS Nemecko doplní na zoznam rizikových oblastí celé Slovensko

Najnovší zoznam rizikových oblastí bude zahŕňať celé Holandsko, Maltu, celú hranicu Francúzska hraničiacu s Nemeckom, ako aj jednotlivé regióny v 11 krajinách EÚ. Prvýkrát sa v ňom predstavia regióny Taliansko a Poľsko, ktoré boli doteraz jedinou susednou krajinou v Nemecku bez oblasti, ktorú Berlín označil za rizikovú. Aktualizovaný zoznam zverejnil na svojej webovej stránke Inštitút Roberta Kocha (RKI), podľa ktorého bude platiť od soboty o 0.00 SEČ.

Podľa agentúry DPA sa očakáva, že nemecké ministerstvo zahraničných vecí vydá ako obvykle varovanie občanom Spolkovej republiky pred cestovaním do nových rizikových oblastí. Od minulého týždňa (7. októbra) je na tomto nemeckom zozname päť slovenských krajov – Bratislavský, Žilinský, Prešovský, Nitriansky a Trnavský kraj.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Berlín označuje za rizikové tie krajiny alebo regióny, v ktorých počet nových prípadov presahuje 50 za 100 000 obyvateľov za posledných sedem dní. V súčasnosti to platí pre celkovo asi 130 krajín a čiastočne asi pre tucet ďalších. Navrátilci z rizikových oblastí musia podstúpiť 14-dennú karanténu v Nemecku, čomu sa môžu vyhnúť, ak predložia negatívny test na koronavírus SARS-CoV-2 nie starší ako 48 hodín.

Nemecko zmení tieto pravidlá od 8. novembra. Od tohto dátumu budú ľudia, ktorí sa vracajú z rizikových oblastí, podrobení desaťdňovej karanténe, od ktorej si budú môcť testom „odkúpiť“ najskôr po piatich dňoch, dodáva DPA.

READ  Remdezivir a ďalšie lieky sa podľa WHO javia ako neúčinné proti covid-19

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close