Hlavné správy

CORONAVÍRUS Nový pavilón covid v Ružomberku je prázdny: Vetranie nefunguje, tvrdí lekár

Pavilón vo Vojenskej nemocnici v Ružomberku bol pre pacientov s Covidom slávnostne otvorený začiatkom októbra. Na slávnosti sa zúčastnil aj minister obrany Jaroslav Naď. Špeciálny pavilón je však napriek počtu pacientov prázdny. Nie je dostatočne vybavený.

“Vládni úradníci slávne ukázali zrekonštruované priestory a nové prístroje na pomoc infekčnému oddeleniu, ktoré sa stará hlavne o pacientov z Oravy. Aká je realita? Distribúcia kyslíka v týchto priestoroch chýba. Noví fanúšikovia sú preto nefunkční,” upozornil Milan Kulkovský, ktorý je primárom interného oddelenia v nemocnici v Považskej Bystrici.

„Infekčné oddelenia na celom Slovensku už nie sú schopné zvládnuť príliv pacientov, ležia už na neinfekčných oddeleniach, kde nie je možné zabezpečiť adekvátnu izoláciu a včasnú konkrétnu liečbu.“ Nemá ich kto kontrolovať. . Vojaci môžu počas sledovania obsluhovať telefóny, ale ventilátor nebude slúžiť. Je žalostne málo odborníkov a niektorí z nich sú tiež infikovaní. ““ napísal primárny, nie zastrašujúci, iba popisoval realitu.

Nemocnica sa bráni

Podľa hovorkyne ružomberskej nemocnice nie je pravda, že fanúšikovia nepracujú. “Prístroje určené na ventiláciu pacientov v novom pavilóne boli zakúpené s takými vlastnosťami, že je možné ich používať aj pri napájaní z kyslíkových fliaš. Sú teda plne funkčné aj bez distribúcie kyslíka,” reagoval pre denník Pravda Petra Dišková. Dodala, že pracovníci súčasnú situáciu riadia.

Kulkovský napriek tomu tvrdí, že si stojí za tým, že ventilátory v budove bez distribúcie kyslíka sú prakticky nefunkčné.

“Ventilátor spotrebuje obrovské objemy kyslíka, len logistika neustále sa meniacich kyslíkových bômb z postele je nepredstaviteľná. Jednoducho nemôžeme akceptovať a tolerovať viac ako milión investícií do niečoho, čo nespĺňa štandardy 21. storočia. Ktorého stav si vyžaduje hospitalizáciu potrebuje kyslík. Ak tu chceme behať s kyslíkovými bombami a predstierať, že je to v poriadku, hráme iba medicínu. Je toto príprava na druhú vlnu? “ pýta sa lekár.

READ  Hurikán Laura zasiahol americký štát Louisiana rýchlosťou vetra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close