Svet

CORONAVIRUS Počet prípadov infekcie v Indii presiahol sedem miliónov

Indické ministerstvo zdravotníctva hlásilo ďalších 74 383 prípadov za posledných 24 hodín, ako aj 918 úmrtí, ktoré sa zvýšili na 108 334. Očakáva sa, že India sa v nadchádzajúcich týždňoch stane najviac postihnutou krajinou na svete, pokiaľ ide o potvrdené infekcie, a prekoná USA, ktoré majú viac ako 7,7 milióna.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Počet ľudí, ktorí podľahli COVID-19, je v južnej a juhovýchodnej Ázii – od Indie po Vietnam a Taiwan – relatívne nízky v porovnaní s európskymi krajinami a USA, uviedol indický vládny expert na zdravie Randí Gulérija. Podľa jeho slov sa Indii darí udržiavať nízky nárast infekcie, ale nie výrazne ho spomaliť. „Súvisí to s hustotou obyvateľstva, rozmanitosťou a sociálno-ekonomickými výzvami našej krajiny,“ uviedla Guleria s odkazom na viac ako 1,3 miliardy obyvateľov Indie.

Zdroj: TASR / AP Photo / Anupam Nath

Niektorí odborníci tvrdia, že oficiálna súvaha obetí v Indii nemusí byť spoľahlivá z dôvodu nedostatkov v hlásení prípadov, zdravotníckej infraštruktúre a testovaní. V Indii došlo v júli k prudkému nárastu infikovaných osôb, v auguste ich bolo viac ako dva milióny a v septembri ďalšie tri milióny. Nárast sa spomalil od polovice septembra, keď bol denný počet potvrdených prípadov mierne pod rekordnou hodnotou 97 894. V tomto mesiaci je to v priemere asi 70 000 prípadov za deň.

Podľa ministerstva zdravotníctva má India vysokú mieru vyliečenia 85 percent a v súčasnosti má menej ako milión aktívnych prípadov. Vláda týmito číslami odôvodňuje aj ďalšie otvorenie ekonomiky, je však opatrná v súvislosti s nadchádzajúcim obdobím cirkevných sviatkov, ktoré zvyčajne zahŕňajú obrovské zhromaždenia.

READ  Fotografia fínskeho premiéra trápila najmä mužov a naši politici o nej vedia: Ich trefné slová zasiahli čiernu zem!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close