Svet

CORONAVIRUS Slovinsko vyhlásilo 30-dňovú epidémiu

Vláda sa tak rozhodla urobiť na stretnutí, ktoré sa konalo v nedeľu neskoro večer, informuje tlačová agentúra DPA. Ľubľana urobila rovnaký krok 12. marca a toto bezpečnostné opatrenie zostalo v platnosti do 30. mája. V piatok úrady sprísnili obmedzenia pohybu obyvateľstva v regiónoch najviac postihnutých epidémiou a školy prešli na diaľkové vzdelávanie.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Alpská krajina tiež sprísnila pravidlá nosenia uterákov a obmedzila činnosť barov a reštaurácií. Slovinsko bolo prvou krajinou v Európe, ktorá v máji ukončila pandémiu na svojom území, dodala tlačová agentúra AP. Dvojmiliónové Slovinsko hlásilo minulý víkend viac ako 1 600 nových prípadov. Za posledné dva týždne je v krajine 317 nových infekcií na 100 000 obyvateľov. Celkovo bolo od začiatku pandémie viac ako 13 000 pozitívnych testovaných osôb a 188 úmrtí súvisiacich s COVID-19.

Medzitým slovinské zdravotnícke orgány prestali sledovať kontakty ľudí infikovaných novým typom koronavírusu z dôvodu vysokého počtu infikovaných ľudí a preťaženia systému. Osoby s pozitívnym testom dostanú svoje výsledky spolu s príkazom na vlastnú izoláciu a kontakt s osobami, s ktorými sa stretli a môžu byť vystavené infekcii.

READ  Koronavírus: Slovinsko a Chorvátsko tiež hlásia rekordný počet infekcií

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close