Hlavné správy

CORONAVÍRUS Zachránenej sestre († 29) nedokázali záchranári pomôcť: FOTO Hrdinský čin jej otca

Britská zdravotná sestra Rebecca Mack († 29) je od začiatku novej pandémie koronavírusu v čele covid-19. Infekcia sa nevyhla ani jej. V apríli Mackove príznaky vykazovali typický koronavírus. Sestru odviezli do domácej izolácie rodičia Alan (62) a Marion. Nakazili sa tiež pravdepodobne v aute.

Rodine po údere koronavírusu zostali oči pre plač: FOTO Ochoreli takmer všetci a … smutný koniec!

Marion mala asymptomatický priebeh, ale Alan dopadol horšie – musel si ľahnúť a liečiť sa. Nebolo to však také ťažké ako Rebecca, ktorá musela 8. apríla privolať záchranku. Dievča nechalo záchranárov s otvorenými dverami. Pred príchodom sanitky sa, bohužiaľ, sanitka zrútila a záchranári ju nedokázali oživiť.

Rebecca Macková (vpravo)

Zdroj: FB / Rebecca Mack

Alan sa stal hrdinom po strate milovanej dcéry. Nenechal sa zlomiť smútkom a pomáha ďalším pacientom s ťažkým koronavírusom. „Nechcem, aby niekto ďalší musel prežiť rovnaké muky.“ povedal muž, ktorý daroval krvnú plazmu osemkrát. „Budem chodiť, pokiaľ budem mať dostatok protilátok.“ Povedal Alan. Podľa neho mu Marion pomáha aj vtedy, keď môžu darovať krv a pomáhať charite. Po smrti Rebeccy Marion založila zbierku pre deti trpiace rakovinou. Urobila tak v mene svojej dcéry, pretože Rebecca predtým pracovala na detskej onkológii. “Bola obetavá, zábavná a láskavá. Jej smrť nás zničila. Snažíme sa z toho dostať pozitívom, pretože Rebecca by to tak chcela. Jej životným cieľom bolo pomáhať iným,” Uviedla Marion na portáli JustGiving pre zbierky.

Darcovia plazmy, ktorí prežili koronavírusovú infekciu, môžu pomôcť iným pacientom s ťažkou formou vírusu covid-19. Britská národná zdravotná služba (NHS) na svojej webovej stránke uviedla, že ak má človek dostatok protilátok, môže darovať krvnú plazmu každé dva týždne. „Vaše telo nahradí plazmu zvyčajne za 24 až 48 hodín,“ píše NHS. Darca môže po odbere fungovať normálne, nesmie však fyzicky zaťažovať a ovládať ťažké mechanizmy. Niektorí darcovia môžu mať v deň odberu závraty.

READ  Francúzsko dosiahlo rekord: Viac ako 20 000 infikovaných CORONAVIRUSOM

V Británii, ktorá má okolo 67 miliónov obyvateľov, bolo infikovaných celkovo 722 409 osôb. 43 646 z nich tam zahynulo na covid-19. Británia je z hľadiska obetí najviac postihnutou európskou krajinou. Na druhom mieste je Taliansko.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close