Zábava

Corrado Cavalli vystupuje v Baton Rouge 7. februára Entertainment/Lifestyle

Corrado Cavalli, organista kostola St. John Cantius v Chicagu, vystúpi v utorok 7. februára o 19:00 na píšťalovom organe Reuter „Providence“ v Katedrále svätého Jozefa, 401 Main St.

Toto bezplatné podujatie je sponzorované kapitulou Baton Rouge Amerického spolku organistov.

Cavalli predvedie výber Healyho Villaina a diela JS Bacha, Jeana Sibeliusa, Césara Francka, Camille Saint-Saënsa a Clauda Debussyho.

Ako organový sólista Cavalli vystupoval na mnohých medzinárodných festivaloch, v katedrálach a koncertných sálach po celom Taliansku, Rakúsku, Francúzsku, Nemecku, Írsku, Nórsku, Spojenom kráľovstve, Poľsku, Monaku, na Slovensku a v Spojených štátoch amerických.

Cavalli, rodák z talianskeho Turína, študoval na Národnom konzervatóriu Giuseppe Verdiho v Turíne, kde získal dva magisterské tituly – jeden v odbore organ a druhý v odbore zborové dirigovanie a skladba.

Od roku 2015 je organistom Cavalliho v chicagskom kostole St. John Cantius, ktorý obsahuje latinské spevy, gregoriánsky chorál a anglické spevy, žalmy a súborné dielo Masters a ďalšie bohoslužby so spevmi z kostolnej pokladnice sakrálnej hudby. kultov.

Tento koncert je možný vďaka štedrej podpore spoločnosti Healy Villain Society v Cicero, Illinois. Pre viac informácií navštívte Facebook stránku American Guild of Organists-Baton Rouge Chapter.

READ  Slávny gitarista Eddie Van Halen podľahol rakovine - hudba - kultúra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close