Zábava

Čoskoro vyjdú denníky herca Alana Rickmana

Bol jedným z najpopulárnejších britských hercov posledných desaťročí. V roku 2016 však navždy odišiel po prehratom boji proti rakovine pankreasu. Jeho fanúšikovia, ako aj všetci ostatní, si čoskoro budú môcť prečítať o tom, aký bol, v súkromí.

V knihe sa čoskoro objavia denníky nebohého britského herca Alana Rickmana, ktorý je známy najmä vďaka role profesora Severusa Snapea v seriáli o čarodejníkovi Harrym Potterovi. 27 rukopisných zväzkov hercových myšlienok a postrehov, ktoré vtipne, veselo, ale najmä čestne mapujú štvrťstoročie jeho hereckej kariéry, vyjde v jednej knihe britského vydavateľstva Canongate. Publikácia by mala uzrieť svetlo sveta na jeseň 2022.

>>> Listy Alana Rickmana prezrádzajú, čo si myslel o filmoch o Harrym Potterovi <<

Kniha bude mať názov „Denníky Alana Rickmana“. Tie sa začínajú začiatkom 90. rokov, keď ich herec začal písať s tým, že ich jedného dňa možno zverejní. V tých časoch si vďaka účinkovaniu v predstaveniach spoločnosti Royal Shakespeare Company alebo vo filmoch ako Smrtonosná pasca alebo Robin Hood – kráľ banditov, dokázal vybudovať herecké meno, ktoré sa v ďalších rokoch ešte zväčšilo.

Počas nasledujúcich 25 rokov, ktoré Rickman zachytil vo svojich denníkoch, sa objavil v spomínaných kultových filmoch o Harrym Potterovi, ale aj na snímkach ako Rozum a emócie, Nebeská láska alebo Stopárov sprievodca po Galaxii.

Ako pre The Guardian Rima Horton, vdova po nebohom Rickmanovi, denníky prezrádzajú nielen to, aký herec Alan bol, ale aj to, aký bol v súkromí. Vidia odraz jeho zmyslu pre humor, jeho schopnosti presne sledovať svet okolo seba a tiež jeho oddanosti hereckému remeslu.

Rickman si do denníkov zaznamenával svoje myšlienky na vlastné herectvo z rôznych uhlov pohľadu, ale aj na herectvo iných, ako ho vnímal na javisku alebo vo filme. Či už z pozície herca alebo diváka. Keďže rád navštevoval divadlo niekoľkokrát týždenne, čitatelia si budú môcť okrem iného prečítať aj niekoľko recenzií predstavení v jeho denníkoch. Rozoberá v nich aj svoje osobné priateľstvá a záujem o politiku. To, čo však väčšinu ľudí bude pravdepodobne zaujímať najviac, je príbehy a príbehy z prostredia a zo zákulisia natáčania o Harrym Potterovi. Denníky by ich mali byť plné, pretože Rickman strávil od roku 2001 v úlohe Severusa Snapea „na pľúcach“ série celé desaťročie.

READ  Letné stylingy v znamení krásy: Simona Krainová dokazuje, že vek je len číslo, Zdena Studenková už roky stojí za dámu

>>> Harry Potter v réžii Stevena Spielberga? 10 zaujímavostí, ktoré ste o filme nevedeli <<

„Viac ako čokoľvek iné ho denníky Alana Rickmana prezrádzajú ako človeka, ktorý je zábavný, vášnivý, niekedy provokatívny, ale predovšetkým ponúka úplne nový pohľad na jeho herecké schopnosti,“ píše Canongate. „Svoje denníky si písal, akoby sa rozprával s blízkym priateľom. Krátke odstavce sú nabité informáciami, ktoré čitateľovi poskytujú obraz o autorovi, jeho kolegoch a priateľoch, ako aj o svete okolo neho. Ide o spisy, ktoré sú intímne, vnímavé, ale tiež veľmi vtipné. „

_________________________________

POZRI TIEŽ VIDEO:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close