Veda

COVID vakcína nepoškodzuje plodnosť, ale infekcia COVID môže

A nové štúdium naznačuje, že medzi vakcínou proti COVID-19 a zníženou pravdepodobnosťou otehotnenia neexistuje žiadna súvislosť.

Správy: Nová štúdia – publikované vo štvrtok v American Journal of Epidemiology — zistili, že páry mali nižšie šance na počatie, ak sa mužský partner nakazil koronavírusom do 60 dní.

Podrobnosti: Štúdia zahŕňala viac ako 2000 párov.

  • Účastníčky štúdie vyplnili dotazník o svojom príjme a úrovni vzdelania, životnom štýle, anamnéze a ďalších.
  • Účastníci boli tiež požiadaní, „či boli alebo neboli očkovaní proti COVID-19 a či oni alebo ich partneri niekedy mali pozitívny test na SARS-CoV-2,“ uvádza sa Národný ústav zdravia.

citát: „Tieto zistenia naznačujú, že mužská infekcia SARS-CoV-2 môže súvisieť s krátkodobým poklesom plodnosti a že očkovanie proti COVID-19 nezhoršuje plodnosť ani u jedného z partnerov,“ uviedli vedci v štúdii. CNN,

  • „To pridáva k dôkazom zo štúdií na zvieratách, štúdií na ľuďoch podstupujúcich liečbu neplodnosti a testov vakcíny COVID-19, z ktorých žiadna nenašla súvislosť medzi očkovaním proti COVID-19 a nižšou plodnosťou,“ napísali vedci.
  • „Podobne niekoľko štúdií nepreukázalo žiadnu významnú súvislosť medzi očkovaním proti COVID-19 a rizikom potratu.“

Prečo na tom záleží: Otázky o vplyve vakcíny COVID-19 na plodnosť a počatie existujú už od oznámenia vakcíny. Táto nedávna štúdia naznačuje, že medzi problémami s plodnosťou a vakcínou neexistuje žiadna súvislosť.

READ  Strašidelný zvuk z čiernej diery umožňuje ľuďom počuť zvuky z vesmíru vzdialeného 240 miliónov svetelných rokov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close