Svet

COVIT-19: Svetová banka poskytuje 250 miliónov údajov pre 100 miliónov ľudí žijúcich v chudobe

Predseda skupiny David Malpas oznámil, že Svetová banka poskytuje 250 miliónov dávok očkovacej látky Govt-19 na financovanie banky.

Malpas tento údaj predstavil v stredu na ustanovujúcej tlačovej konferencii výročných stretnutí 2021. Tohtoročná udalosť sa bude konať od 11. do 17. októbra.

Stretnutie sa zameria na rôzne rozvojové otázky vrátane ekonomického výhľadu, rastu, vakcín, úverov, klímy a obchodu.

Malpas poznamenal, že svet trpí dramatickým náhodným zotavovaním, pretože nerovnosť sa na celom svete zhoršuje.

“Tento výhľad je zlý pre väčšinu krajín v rozvojovom svete. Existuje vysoká inflácia, veľmi málo pracovných miest a nedostatok sa týka aj potravín, vody a elektriny,” poznamenal.

Malpas, továreň a prístav boli kvôli epidémii zatvorené a narušenia logistiky a dodávateľského reťazca sa zhoršujú.

„Naše odhady hovoria, že 8,5% globálnych kontajnerových lodí kotví v prístavoch alebo okolo nich, čo je viac ako dvojnásobok januárových.

Prezident Svetovej banky vyjadril poľutovanie nad tým, že erupcia Govt-19 uvrhla už takmer 100 miliónov ľudí do úplnej chudoby.

Malpas povedal, že je dôležité riešiť situáciu odklonením politík vo vyspelých ekonomikách aj rozvojových krajinách, aby rast a investície mohli byť rozšírenejšie.

Malpas znova potvrdil záväzok svojej spoločnosti v prístupe k očkovacím látkam vrátane Cristaliny-Georgievovej, generálnej riaditeľky MMF, generálneho riaditeľa WHO Tetrosa Capreseusa a mimovládnej organizácie Okonjo-Iwala-generálneho riaditeľa WTO.

Malpas odhalil, že výbor sa čoskoro uskutoční piate stretnutie zamerané na zameranie sa na splnenie komplexných záväzkov a pomoc pri vylúčení skutočných vakcín zo sľubov vyspelých ekonomík.

READ  Živá brutalita! Hviezda TikToku (30) je mŕtva, manžel ju upálil

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close