Hlavné správy

Coyotes sa podpísali pod stálicu slovenského svetového šampionátu

Arizona Coyotes oznámili, že podpísali ročnú zmluvu s defenzívnym hráčom Patrickom Kochom.

Dvadsaťšesťročný kouč mal v tejto sezóne prvoligového HC Vítkovice na konte 12 bodov v 46 zápasoch a štyri body v play off. Koch vynikal najmä na svetovom šampionáte so Slovenskom, keď ako líderské duo zaznamenal štyri body v bodovaní na modrej čiare.

Koch je známy svojou silnou, fyzickou hrou a pokrytím obranného pásma. V minulej sezóne mal na konte 69 trestných minút, ale v ostatných dvoch sezónach s Vidkovičom vyše 90 trestných minút.

Koch má hráčske skúsenosti v Severnej Amerike, sezónu 2014-15 rozdelil medzi USHL De Moines Buccaneers a SOO Eagles z NAHL. Koch nedraftoval v NHL a v rokoch 2015-16 sa rozhodol vrátiť domov, aby si rozdelil čas medzi Slovensko a Česko.

„Sme veľmi nadšení, že Patrick sa pripojil k našej organizácii,“ povedal generálny riaditeľ Bill Armstrong. „Je to súťaživý, defenzívny obranca s dobrými schopnosťami presúvať puk a v priebehu rokov neodmysliteľne prispel k defenzíve slovenskej reprezentácie. Tešíme sa, že ho uvidíme v tréningovom kempe.“

Coyotes majú teraz zmluvu na budúci rok s 10 obrancami vrátane Kocha. Connor Mackey, UFA skupiny 6, a Steven Kampfer sú jedinými čakajúcimi UFA, zatiaľ čo Cameron Crotty je v súčasnosti RFA. Podľa Cap Friendly majú Coyotes toto leto v limite 27 miliónov dolárov, pričom najväčšie platy budú dostávať Mathias Mazzelli a Jack McBain. Coyotes minulý rok nepodpísali žiadneho súčasného obrancu NHL.

READ  Biden odmietol Trumpov návrh na odloženie tretej debaty na 29. októbra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close