Svet

Cudzinci prilietajúci lietadlom do Thajska už nebudú musieť vypĺňať formulár Tor Mor 6

BANGKOK (The Nation / Asia News Network): Kabinet v utorok (14. júna) schválil krok na dočasné zrušenie nethajských vstupných alebo výstupných imigračných formulárov, známych aj ako Door More. Formulár 6 v snahe pomôcť znížiť preťaženie na letiskových imigračných prepážkach.

Zástupca hovorkyne vlády Trichornakul povedal, že tento krok sa bude realizovať na určitý čas, po ktorom sa posúdi, či by Tor Mor 6 mohol byť natrvalo zrušený.

Povedal, že krok na pozastavenie imigračného formulára pre cudzincov by pomohol uľahčiť príchod cestujúcich na letiskové imigračné prepážky, pretože počet zahraničných návštevníkov sa výrazne zvýšil a výsledkom bolo vyplnenie formulára Door More 6 s kontrolou Covit-19. .

„Tento krok tiež pomôže zlepšiť pozitívny obraz thajských letísk pre globálne publikum,“ uviedlo ministerstvo financií.

„Okrem toho je Thajsko v procese úplného znovuotvorenia krajiny zahraničným návštevníkom a zotavuje svoju ekonomiku z vplyvu Covit-19.

Ministerstvo financií uviedlo, že rovnaký imigračný formulár pre Thajcov bol odvolaný od roku 2017 pod vedením Národnej rady pre mier a poriadok.

Povedal, že zber údajov od prichádzajúcich cestujúcich by sa mohol uskutočniť prostredníctvom biometrického systému a informácií od leteckých spoločností a cestovných kancelárií.

Dodal, že ministerstvo vnútra čoskoro vydá oficiálne oznámenie.

READ  Výbor na vyšetrovanie od svedkov, ktorí viedli s Proud Boys počas nepokojov v Kapitole 6. januára

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close