Hlavné správy

Culeba pozýva Slovensko na zvolanie zasadnutia Spoločnej dočasnej komisie

Ukrajinský minister zahraničia Dmitrij Kuleba pozval Slovensko na usporiadanie 5. zasadnutia Spoločnej ukrajinsko-slovenskej komisie pre hospodársku, priemyselnú a vedecko-technickú spoluprácu v budúcnosti.

„Usilovne pracujeme na tom, aby sme čo najlepšie využili ekonomické príležitosti medzi našimi krajinami … Z tohto dôvodu som vyzval slovenskú stranu, aby zvolala 5. zasadnutie Spoločnej komisie pre hospodársku, priemyselnú a vedecko-technickú spoluprácu. skvelé, ak komisia v rámci návštevy zaslala predvolanie, “uviedol Gulba na spoločnej konferencii s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí, ako informoval Ivan Korok zo Slovenskej republiky v Bratislave 12. mája.

Guleba spolu so svojím slovenským predstaviteľom Korokom a ďalšími vládnymi úradníkmi pokračoval v práci na zavedení spoločnej hraničnej a colnej kontroly na ukrajinsko-slovenskej hranici.

„Tešíme sa, že sa tento rok uskutoční pravidelné zasadanie ukrajinsko-slovenskej medzinárodnej vládnej komisie pre cezhraničnú spoluprácu,“ uviedol minister.

Poukázal tiež na dôležitosť obnovenia plnohodnotnej prevádzky užhorodského letiska, ako uznali prezidenti Ukrajiny a Slovenska. V tejto súvislosti Guleba pripomenul, že obe strany dokončili postupy, aby dohoda nadobudla platnosť na letisku od 5. júna.

„Dúfam, že môžeme okamžite podpísať vynucovacie protokoly pre túto dohodu a začnú prevádzku letiska,“ predpovedal minister.

Ukrajinský minister zahraničia Dmitrij Kuleba uskutoční v dňoch 12. – 13. mája oficiálnu návštevu Slovenskej republiky, kde sa zúčastní stretnutia ministrov zahraničných vecí Rakúska, Slovenska, Slovinska, Maďarska a Českej republiky. Republikánska stredoeurópska päťka na pozvanie Ivana Goroka.

ol

READ  Pompeo medzi priateľmi - Dnes píše - Názory

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close