Technológie

Cyberpunk 2077 Patch 1.6: Testovaná aktualizácia Xbox Series S 60fps

Uplynulo šesť mesiacov od vydania aktualizácie 1.5 Cyberpunk 2077 – míľnikovej opravy, ktorá pridala natívnu podporu pre konzoly súčasnej generácie. CD Projekt RED nezaháľa, minulý týždeň prišla nová aktualizácia 1.6 „Edgerunners“ a je spojená s novým anime. Pridalo sa množstvo nových funkcií obsahu, ale tento diel sa zameriava na úplne nový režim výkonu Xbox Series S a s upgradmi na režim sledovania lúčov 30 snímok za sekundu na PS5 a Series X, dlhotrvajúci počet sťažností na vysoký vstup. bol konečne vyriešený. Keď sme sa do toho pustili, mali sme dva samostatné ciele – testovanie nových 60 snímok za sekundu série S a zohľadnenie zlepšení latencie na výkonnejších konzolách.

Až do novej opravy bežal séria S iba v dynamickom rozlíšení 1440p pri 30 snímkach za sekundu, až na 2304 x 1296 s dynamickým škálovaním. Žiadne prepínanie režimov ako na PS5 alebo Series X – žiadna voľba medzi kvalitou a výkonom. K frustrácii sa pridáva aj to, že v sérii S chýba aj možnosť pre lúčmi sledované tiene. Patch 1.6 nepridáva funkcie RT, ale má aspoň možnosť prepínať medzi vernosťou a snímkovou frekvenciou.

Režim kvality na sérii S funguje vo svojom predvolenom režime, ako tomu bolo pred opravou. Nová metóda výkonu – nevyhnutne – deformuje niektoré systémy. Pokiaľ ide o meranie pixelov, vidíme rozsah 1080p na vrchole, ktorý klesá až na 800p, kde je hra celkom transparentná v oblastiach, kde sa nemôže držať svojho cieľa 60 snímok za sekundu. Ako vždy, motor CDPR tiež používa formu TAA a rekonštrukcie na vytvorenie konečného rozlíšenia 1080p.

Pozrite sa, ako optimalizácia Cyberpunk 2077 60fps vyzerá a hrá na Xbox Series S – ako sú režimy RT optimalizované na iných konzolách súčasnej generácie.

V konečnom dôsledku to vyzerá plynulejšie ako režim v kvalite 1440p, no stále to drží a zvýšenie plynulosti je jednoznačnou výhrou. Najväčšia chyba na prezentácii pochádza z jemných sub-pixelových prvkov, ako sú drôtené ploty. Na prácu s TAA upscalingom nie je dostatok údajov, výsledkom čoho je blikajúca sieť – výraznejšia v odľahlej oblasti. V rámci mesta je to menší problém.

READ  Je to naozaj zmena hry?

Celkovo sú prvé dojmy silné. Kvalita obrazu je zasiahnutá, ale vo väčšine prípadov sme uzamknutí na 60 snímok za sekundu a v našich záťažových testoch sa hra stále správa pomerne dobre – akýkoľvek výkon klesá v okne VRR. Myslím si, že séria S je s touto aktualizáciou v dobrom stave. Aj keď rozlíšenie vyhráva pri 1080p a nižšom, z hľadiska výkonu získame paritu s PS5 a sériou X.

Okrem rozlíšenia boli urobené ďalšie kompromisy, aby Cyberpunk 2077 bežal rýchlosťou 60 snímok za sekundu. Existujú strategicky cielené poklesy kvality pre tiene a textúry. Vnútorné osvetlenie zvyčajne znamená viac pixelov, tvrdšie okraje, v závislosti od uhla a vzdialenosti svetla od objektu. Druhou hlavnou zmenou v režime výkonu série S je znížený počet NPC, pričom hustota davu sa výrazne znížila. To isté sa deje na PS5 a Series X a táto zmena znižuje zaťaženie CPU aj GPU. Tento konečný výsledok je v sérii S taký efektívny, že vás núti čudovať sa, akým ďalším výzvam tím v CDPR čelil pri dosahovaní 60 snímok za sekundu a prečo táto funkcia trvala tak dlho.

Pôvodná technická recenzia pre 1.5 opravu Cyberpunk 2077, ktorá zaviedla natívnu podporu pre konzoly série PlayStation 5 a Xbox.

Ďalšou hlavnou oblasťou testovania tejto opravy je zlepšenie oneskorenia vstupu v režime sledovania lúčov Series X/PS5. Vystrelil som 50 rán z pištole pomocou kamery s rýchlosťou 240 snímok za sekundu, pričom som meral čas od stlačenia tlačidla po záblesk z tlamy pri streľbe zo zbrane. V patchi 1.6 má séria X priemernú latenciu 136 ms. To je stále na vysokej úrovni, aby som bol úprimný, ale určite je to zlepšenie oproti pozoruhodným 163 ms patchu 1.5. Ide o priemerné zníženie vstupného oneskorenia o 27 ms na 50 meraní. Na PS5 bol priemer v patchi 1.6 135 ms – ďalšie zlepšenie o 27 – 28 ms. To je ľahko viditeľné a je to veľké zlepšenie oproti staršej verzii hry. Ak hľadáte citlivejší zážitok, režim výkonu je stále veľkým zlepšením, pričom môj výsledok prichádza len za 51 ms na sérii X – skvelý výsledok.

READ  VW uprednostňuje Ameriku pred Európou pre závod na výrobu batérií kvôli Bidenovej legislatíve IRA

Stručne povedané, s radosťou môžem povedať, že aktualizácia Edgerunners prináša dookola samé dobré správy. Zlepšenie vstupného oneskorenia v režime PS5 a Series X RT je vítané, ale pridanie 60 snímok za sekundu k sérii S je skvelým doplnkom. Je dosť solídny a myslím si, že obete na jeho dosiahnutie sú oprávnené. Pokles rozlíšenia, zníženie tieňov a menej NPC sú veci, ktoré by som s radosťou vymenil. Cyberpunk 2077 je jednou z technicky najnáročnejších hier, takže myšlienka konzoly za 250 GBP/299 $, ktorá poskytuje tento zážitok pri 60 snímkach za sekundu, je fantastická.

Medzitým práce na hre pokračujú s expanziou Phantom Liberty, ktorá príde budúci rok – a len pre PC a konzoly súčasnej generácie. Vždy sme cítili, že hra bola brzdená potrebou podporovať staršie konzoly. Nádeje sú veľké, že hra posunie svoju technológiu vpred bez toho, aby sa musela prispôsobiť staršiemu hardvéru.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close