Cyklista Zukiura dokazuje, že staré môže byť stále zlato

Cyklista Keiko Sukiyura vo veku 50 rokov získal v utorok najstaršiu japonskú zlatú paralympijskú medailu a zvíťazil v časovom teste žien C1-3 na rýchlostnej ceste Fuji.

Zanietená amatérka, než utrpela zlomeninu lebky pri nehode na bicykli v roku 2016, sa Suciura stala silou vo svojom zvolenom para športe a krátko po nehode získala medaily z majstrovstiev sveta.

Japonka Keiko Sukiyura (L) a Švédska Anna Pecková súťažia na majstrovstvách žien v cestnej cyklistike C1-3 31. augusta 2021 na paralympiáde v Tokiu. Sugiura a Beck skončili prví a druhí. (Kjóto) == Kjóto

Svoje prvé paralympijské zlato získal časom 25 minút, 55,76 sekundy v okolí motorkárskej dráhy na úpätí hory Fuji. Jej najbližšia súperka, Anna Becková zo Švédska, dokončila 16-kilometrové podujatie za 22,27 s.

„Keď som sa sústredil, mohol som sa zúčastniť pretekov,“ povedal Sukhiura. „Moja rýchlosť sa spomalila (neskoro v pretekoch) a myslel som si, že to nemôžem (v rýchlom poradí) zvládnuť.“

Ráno zrakovo postihnutá šprintérka Shinya Wada získala svoju druhú medailu a v pretekoch 1 500 mužov T11 skončila druhá.

„Nechal som všetko na trati,“ povedal a vo veku 44 rokov to mohli byť jeho posledné paralympijské hry.

Cieľovou čiarou prešiel na Národnom štadióne za stavu 4: 05,27, pred druhým Brazílčanom Jeľcinom Jaxom, ktorý v piatok vyhral o 5 000 T11 viac ako bronzový Wada.

Wada má ešte jedno podujatie, Maratón mužov T12, na ktorom absolvoval celú sadu medailí z Tokijských hier.

Japonsko má po víťazstve vo finále jednotlivcov triedy Hidetaka Sukimura PC2 zaručenú najmenej jednu striebornú medailu Poseidon.

Sukimura zvíťazil v bazéne bez prehry v troch zápasoch, potom v utorok ráno vo svojom štvrťfinále zdolal Slováka Roberta Messiho 8: 1. Hráč s mozgovou obrnou potom v semifinále zdolal Brazílčana Maciala Santosa 3: 2.

READ  Ďalšia top 100 singlová hráčka zostáva pre novozélandský tenis roky vzdialená

Wongza bude mať k zľave ďaleko, pretože obhajuje svoj titul, ktorý získal v roku 2016, a vstupuje do hry s nadhľadom na svoje štvrté paralympijské zlato v kariére.

Japonka Keiko Tsukiyuraová súťaží v časovke cestnej cyklistiky žien C1-3 na paralympiáde v Tokiu 31. augusta 2021 na medzinárodnej rýchlostnej dráhe Fuji v centrálnom japonskom štáte Shizuoka. (Kjóto) == Kjóto

Sklamaný deň pre Japonsko v tenise na invalidnom vozíku.

Štvorhra dvojhry Koji Sukenoová prehrala v semifinále so Sam Schr ட derovou z Holandska 6-2, 6-3 a Momoko Othaniovou 6-3, 6-2. Na Tide de Groot.

V semifinále štvorhry mužov zvíťazila tretia dvojica Shingo Kunida a Takashi Sanada nad Britmi Alfie Hewittom a Gordonom Reidom 6: 2, 6: 1.

Keď WP v semifinále dvojhry zdolala čínsku Ču Zhenzen 7: 5, 6: 1, jediné svetlé miesto Japonska prišlo z Yui Kamiji.

Vo finále bude musieť vyhrať Holanďanka Kamiji Aneek Van Koot.

„Pred príchodom na dnešný zápas som si myslel, že nemôžem vynechať jednu časť. Potom som stál pred mnou (Van Gogh). Som preto rád, že som mohol vyhrať,“ povedal Kamiji.

Prišiel o semifinále dvojhry v Riu de Janeiro 2016 a štvrťfinále v Londýne 2012, pričom tvrdil, že vstupuje na „neznáme územie“.

„Teraz, keď som prišiel tak ďaleko, chcem byť agresívny voči víťaznej mentalite. Chcem robiť, čo môžem, aby som mohol stále hrať,“ povedal.

Japonsko prehralo s Čínou 7: 0 vo štvrťfinále, 2: 4 a 5: 0 v 5-hrannom futbale.

Futbalový výsledok znamenal, že Japonsko bolo odsunuté do piateho-šiesteho play-off, pričom Čína na ich mieste postúpila do semifinále. Tokijské hry brankárov sa skončili.

Na konci noci japonské basketbalové tímy žien na invalidnom vozíku zahanbujúco ukončili paralympiádu a vo štvrťfinále dali Holandsku 82: 24.

READ  Švédsko má za cieľ pomôcť Poľsku dostať sa do finále pohára Seven Billy Jean King Cup

Holandské ženy si na konci prvej štvrtiny vybojovali 22-bodový náskok, predĺžili ho na 34 v polčase a 46 na konci tretiny a nevylúčili 58-bodovú víťazku.

Staňte sa v tenisovom parku Ariak v Tokiu. Japonský Yu Kamiji hrá proti čínskemu Xu Zhenzhenovi vo štvrťfinále dvojhry v tenise žien na paralympiáde v Tokiu 31. januára 2021. (Kjóto)