DAC Dunajska Streda Sloan bratislava a slovenská Fortuna rozrušili ligu

Bratislava 13. septembra (Sin -chua) – Po reprezentačnej prestávke sa slovenská futbalová premiéra Fortuna Liga cez víkend obnovila v siedmom kole.

Vedúci ligový ŠK Sloven Bratislava bol po remíze 1: 1 uchvátený vicemajstrom FC DAC 1904 Dunajska Streda z minulej sezóny a vyhral svoju päťzápasovú sériu.

Obhajcovia titulu S.K. Sloven Bratislava stratila prvýkrát v tejto sezóne body, čím vyrovnala Tunajsku Stradu 1-1.

Napriek mnohým vynikajúcim príležitostiam na skórovanie na oboch stranách sa všetko dôležité stalo v druhom polčase. V 58. min bol úvodný hráč Janosa Hahna mimo hry kvôli ofsajdu.

Jeho spoluhráč Andros Schaefer mal po takmer 15 minútach viac šťastia, jeho pokus na diaľku z 24 metrov prekvapil slovinského brankára Adriana Sovana a skončil na zadnej strane siete.

O niekoľko minút neskôr vybojoval český slovinský záložník Jaromír Smiral ofsajdovú pascu, nádhernú strelu z voleja minul ľavú žrď a gól bol vyrovnaný na 1: 1.

FC Spartak Trnava v poslednej minúte zdolal MFK Zemplin Michalovce 2: 1 na penalty, aby sa posunul o jedno miesto na druhé.

Keďže sa hra vyvíjala nerozhodne, domáci obranca Philip Vasco fauloval v šestnástke Kelvina Bodena a český obranca Trnavy Philippe Dwartzzyk premenil pokutový kop, aby jeho strana získala neskoré víťazstvo.

Nigérijský stredopoliar Abdul Jubair, ktorý hrá za AS Trance, mal v prvom polčase proti MSK Jilina spravodlivý podiel na góloch svojho tímu.

O sedem minút jeho krava Kingsley vo vnútri šestnástky nemala problém otvoriť skóre a sedem minút pred prestávkou Jubair poslal center do šestnástky, ale vyslal Jacob Kadak, 2: 0.

Domáci odpovedali, keď David Touris investoval do doskoku po dostatočnom šetrení brankára Trensina Michaela Cuccu. Po krátkej prestávke Trent predĺžil na 3: 1 a definitívne zápas odložil.

READ  Históriu ženského futbalu odhaľuje a oslavuje program UEFA Women's EURO 2022 Heritage Program v Gunnersbury Park

FK Seronica zdolal FK 1: 0 Útočník FK Seneca Elvis Mashike Sukisa z Konžskej republiky porazil víťaza zápasu v 76. minúte, aby sa stal hrdinom zápasu proti FK Bohroni, čo jeho tímu umožnilo dostať sa do top 3.

SKF Seret sa podarilo získať miesto v 7. kole, keď v prvom polčase dvoma gólmi zdolal dva góly MFK Tatran Liptovsky Mikulas. Domáci tím SKF Seret prerušil hru v prvom polčase.

Jeho kapitán Roberto Diaz začal skóre pevnou hlavičkou zvnútra šestnástky v 21. minúte a tesne pred prestávkou mal Roman Hassa dobrú pozíciu z 20 yardov. Bernard Carica mal od predĺženia vedenia ešte centimetre, ale jeho strela sa odrazila od brvna.

MFK Rusomberok a Sloven Bratislava sú dva tímy, ktoré v lige neprehrali.

Roosevelt dosiahol piatu remízu v šiestich zápasoch, pričom cez víkend remizoval s FC ViOn Zlaté Moravce 2: 2. V druhom polčase sa diváci ujali vedenia 2: 0, ale Slate Moravse neskôr ožil.

Carol Montek znížil svojim prvým gólom po prestupe a Mattes Conca vyrovnal, keď sa hosťujúci brankár pomýlil a vyrazil loptu.