Ekonomika

Dacia Spring pravdepodobne dostala prvú cenovku. Prekvapivo v Maďarsku

Dacia jar je veľmi očakávaný elektromobil. Je to hlavne kvôli vyjadreniam značky o „cenovej revolúcii“ alebo „najlacnejší elektromobil na európskom trhu “. Nedávne predstavenie sériového modelu však neodpovedalo na otázku konkrétnych cien. Cenu však pravdepodobne najskôr prezradilo maďarské zastúpenie značky Dacia.

Špecifikácie prvej značky elektromobilu Daciaktorá vychádza z modelu Renault City K-ZE (na čínskom trhu sa predáva od minulého roku) naznačujú, že by mohlo ísť o relatívne cenovo dostupný elektromobil. Najmä keď vezmeme do úvahy, že základom tohto modelu je starší spaľovací model Renault Kwid určený pre Indiu s dôrazom na nízku cenu.

Takže tento elektrický mestský crossover nebolo treba sa vyvíjať od základu, čo určite ušetrilo značné zdroje. Nový elektrický pohon je relatívne „skromný“ mestský cieľ by však mal byť dostatočný.

Má elektrický motor s výkonom 33 kW a krútiacim momentom 125 Nm, vďaka čomu vozidlo dosahuje maximálnu rýchlosť 125 km / h. Batéria s kapacitou 26,8 kWh poskytne kombinovaný dojazd 225 km (WLTP). Nabije sa za menej ako 5 hodín pomocou palubnej nabíjačky (6,6 kW). Pokiaľ zákazník zaplatí za podporu rýchleho nabíjania s výkonom 30 kW, môže sa doba nabíjania skrátiť na necelú hodinu (z 0 na 80%).

Prvá maďarská dávka „vypredaná“

Prejdime však k tomu oznámenému ceny Dacie jar. Podľa oficiálneho webu maďarského zastúpenia značky Dacia je cena prvých 100 kusov vyhradených pre miestny trh 6 490 000 HUF, čo je 17 800 EUR. S miestnymi dotáciami tento elektrické auto bude stáť necelých 11 000 €. Nie je preto prekvapením, že spomínané číslo je už úplne rezervované.

dacia jarna cena

Zdroj: Dacia.hu

Nevieme však, či ide o cenu základného modelu alebo modelu s vyššou úrovňou výbavy (k dispozícii budú 2 stupne výbavy). Pripomíname tiež, že ceny sa môžu medzi trhmi výrazne líšiť. Zároveň sa často ukázalo, že v krajinách, v ktorých sú dotované elektrické automobily, sú ich základné ceny vyššie ako v krajinách, kde nie sú dotované. Môže to závisieť aj od výšky dotácií.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ruský elektromobil Zetta za 5 000 € sa mohol predávať a vyrábať v Slovenskej republike
Mestský elektromobil Citroën Ami s cenou 6 900 € je už v predaji
Tento superlacný elektromobil je čínskym trhákom. Predbehol aj Teslu

READ  Jeden šok sa strieda s druhým. Štúdia tvrdí, že Nemecko stratilo hlavný ťah ekonomiky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close