Ekonomika

Dacia ukázala, ako vyzerá najlacnejší elektromobil v Európe. Model Spring dorazí na budúcu jar

Presnú cenovku modelu Spring však zatiaľ nepoznáme.

Elektromobil Dacia Spring bol prvýkrát zverejnené už na jar tohto roku. V tom čase si rumunská automobilka sľubovala, že bude najdostupnejším elektronickým autom v Európe. Aj keď v súčasnosti nepoznáme presnú cenovku, spoločnosť si stojí za slovom a vozidlo plánuje priniesť budúci rok.

Nedávno zverejnila niekoľko názorných záberov, aby si záujemcovia mohli urobiť lepšiu predstavu o tom, ako bude elektrický model vyzerať. Téma je oddaný portál Auto Express.

Nabíjací port je skrytý pod prednou maskou.

Fotogaléria

Nabíjací port je skrytý pod prednou maskou.

Zdroj: Dacia

Nové fotografie sa od marcového konceptu nijako výrazne nelíšia. Jar tak stále pripomína Renault City K-ZE, ktorý sa predáva na čínskom trhu. Líši sa však prednou maskou, pod ktorú dizajnéri ukryli port pre nabíjačku. Aj keď ide o mestský crossover, vďaka svojej sile je určený pre modely SUV.

Interiér elektromobilu vyzerá s ohľadom na cenovú kategóriu úplne štandardne. V strede palubnej dosky je dotyková obrazovka, pod ktorou sú umiestnené ďalšie ovládacie prvky. Vozidlo podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Vo výbave nebude chýbať ani špeciálna aplikácia od Dacie.

Interiér nie je taký luxusný ako u drahších elektromobilov.

Fotogaléria

Interiér nie je taký luxusný ako u drahších elektromobilov.

Zdroj: Dacia

Elektrické auto pre každého

Výrobca ohlasuje dojazd 225 kilometrov na jedno nabitie, tento počet však môže pri jazde v mestských oblastiach stúpnuť na 295 kilometrov. O pohon sa stará elektromotor s výkonom 33 kW a krútiacim momentom 125 Nm. Batéria má kapacitu 26,8 kWh, pričom maximálna rýchlosť vozidla je 125 km / h.

Elektromobil Lucid Air sa začne predávať od budúceho roka.

Prečítajte si tiež

READ  Prvá jazda: Nový Hyundai Tucson - auto so „neviditeľnými“ svetlami - Testy vozidla - Automobil

Lucid Air zabodoval cenou základnej verzie, Tesla zareagovala znížením ceny Modelu S.

Pri nabíjačke s výkonom 30 kW sa batéria nabije na 80% plnej kapacity za menej ako jednu hodinu, nabíjanie zo siete trvá až 14 hodín. Dodajme, že Dacia Spring sa začne predávať na jar roku 2021. Odhadovaná cena je 15 000 eur.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close