Ekonomika

Dacia vydala príves pre najdostupnejší elektromobil v Európe

Predstavenie prvého elektromobilu Dacia – Dacia Spring, ako aj elektrického crossoveru značky Renault je za dverami, preto sa nás skupina Renault SA Group snaží nalákať na oficiálne prívesy.

Skupina Renault v súčasnosti oznamuje, že sú 2 nové elektromobily, sériová verzia mestské crossover Dacia jar a koncept crossover značky Renaultktorý by podľa neoficiálnych informácií mohol niesť meno Zandar, bude predstavený 15. októbra v rámci podujatia eWays.

Mnoho elektromotorov už netrpezlivo čaká na Daciu Spring, hlavne preto, že výrobca sľubuje, že bude najdostupnejším elektromobilom na európskom trhu. Dodáva: „Dacia Spring bude cenovo dostupné elektrická revolúcia! „

Dojazd cez 200 km (WLTP)

Dacia zatiaľ o modeli Spring toho veľa nepovedala. Pri predstavení prototypu sa ozvalo, že vozidlo ponúkne dojazd viac ako 200 km (WLTP). V prípade ďalších možných parametrov si musíme pomôcť so špecifikáciami dvojice Renault City K-ZEktorá sa od minulého roku predáva v Číne:

  • Objem kufra: 300 l
  • Výkon: 33 kW
  • Krútiaci moment: 125 Nm
  • Max. rýchlosť: 105 km / h
  • Kapacita batérie: 26,8 kWh
  • Rýchlosť nabíjania: od 30 do 80% za 30 minút
  • Palubná nabíjačka: 6,6 kW

Čo sa týka ceny, nemôžeme dúfať v sumu podobnú čínskej. V čase uvedenia na trh začínal čínsky model na cene 8 600 €. Pravdepodobne po vtedajších dotáciách. Aká bola výška štátneho príspevku v tom čase, však presne nevieme. Podmienky sa počas tohto roka zmenili.

Renault Zandar?

V súvislosti s avizovaným elektrický crossover Renault sa objavil neoficiálne informáciektorý bude niesť meno Zandar. Má ísť o prvý model zo „série“ elektrické SUV/ crossovery, ktoré sa dostanú na trh budúci rok. Na dĺžku by mal merať 4,2 metra. K dispozícii by mohli byť minimálne 2 verzie s dojazdom okolo 300 a 500 km. Uvidíme sa skoro …

READ  Elon Musk uvádza na trh prvú demo verziu mozgových čipov

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zjavne sa odhalil vzhľad elektrického automobilu Dacia Spring
Aliancia „Renault-Nissan“ hlási prielom v nákladoch na výrobu elektromobilov
Renault pokračuje v testovaní bezdrôtového nabíjania elektromobilov počas jazdy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close