Svet

Ďalší smrteľný útok žralokov v Austrálii: Naposledy bolo toľko útokov pred viac ako deväťdesiatimi rokmi

K incidentu došlo dnes ráno miestneho času na pláži Cable Beach na pobreží Indického oceánu. Ako prví prišli policajti, ktorí 55-ročného muža vytiahli z vody a pred príchodom záchranárov ho ošetrili. Muž bol podľa polície ťažko zranený a na mieste zomrel.

Podľa miestnych médií žralok uhryzol muža do stehna a ruky. Nie je známe, o aký druh žraloka išlo. Miestne úrady okamžite uzavreli pláž a nariadili rybárskym člnom, aby monitorovali oblasť.

Útoky žralokov v Austrálii si tento rok vyžiadali osem obetí, čo je najviac od roku 1929, keď zahynulo deväť ľudí. Zníženiu nehôd pomohlo v 30. rokoch inštalácia žraločích sietí na rušných plážach.

Televízia CNN predtým uviedla, že podľa odborníkov môže byť nárast počtu útokov žralokov spôsobený aj zmenou podnebia a globálnym otepľovaním. Napríklad vody pri juhozápadnom pobreží Austrálie sa ohrievajú štyrikrát rýchlejšie ako svetový priemer. Kritická je tiež situácia Veľkého koralového útesu, ktorý podľa Centra pre štúdium koralového útesu na Univerzite Jamesa Cooka v Queenslande stratil za posledných 30 rokov polovicu koralov alebo mangrovov na pobreží. Morské zvieratá potom migrujú na juh a žraloky kvôli zmenám v ekosystéme.

K predchádzajúcemu smrteľnému stretnutiu človeka a žraloka došlo v západnej Austrálii 9. októbra. Bol to surfer – jeho spoločníci iba videli, ako ho niečo strhlo z hracej plochy a potom ho nikto nenašiel.

READ  O. Pápež smúti za ich smrťou. Reginald Foster

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close