Hlavné správy

Ďalšia európska krajina podpísala s USA vyhlásenie o bezpečnosti siete 5G

Vyhlásenie o bezpečnosti siete 5G je iniciatívou Spojených štátov, ktoré chcú v spolupráci s ďalšími európskymi krajinami a spojencami rozvíjať bezpečnosť pri rozvoji sieťovej infraštruktúry 5G. Slovensko nedávno podpísalo dohodu a Bulharsko sa v piatok pripojilo k ďalším krajinám, informovaný Agentúra Reuters. Deklaráciu zatiaľ podpísalo celkovo 9 európskych štátov.

Moderná sieť 5G umožní mnohým krajinám ďalší ekonomický rozvoj, pri jej budovaní je však potrebné dodržiavať určitú bezpečnosť. Z tohto dôvodu chcú USA získať nad ostatnými krajinami spoluprácu s nimi v zabezpečených sieťach 5G.

Okrem toho však takzvaný „5G toolbox“, ktorý pojednáva aj o bezpečnosti a potrebných krokoch pri rozvoji sietí 5G, ktorými sa zúčastnené štáty budú riadiť.

Bulharsko, ktoré sa naposledy pripojilo k Slovensku, Českej republike, Poľsku, Rumunsku, Slovinsku, Estónsku, Litve a Lotyšsku, tiež podpísalo vyhlásenie o sieťach 5G s USA. Takáto dohoda však môže mať aj negatívum, na ktoré mnohí nebudú upozorňovať. Predstavuje riziko pre samotných čínskych dodávateľov technológií, ktoré môžu mnohé krajiny zo sietí 5G vylúčiť.

Ostatné články:

Zdroj: Reuters, štát.gov

READ  Americké voľby: Biden získal už 306 hlasov, Trump 232

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close