Veda

Ďalších 1 363 prípadov COVID-19, v stredu bolo hlásených 6 úmrtí, keď Utah zaznamenal rekordne vysoké hospitalizácie

SALT LAKE CITY – počet Utahu COVID-19 prípadov sa v stredu zvýšil o 1 363, pričom podľa údajov hlásených je ďalších šesť úmrtí Ministerstvo zdravotníctva v Utahu.

Štát tiež zaznamenáva rekordný počet súčasných hospitalizácií, podľa rezortu zdravotníctva je v stredu v Utahu hospitalizovaných 314 pacientov s COVID-19. Streda je prvým dňom, kedy Utah od začiatku pandémie hlásil viac ako 300 súčasných hospitalizácií.

Štát teraz odhaduje, že v Utahu je 24 843 aktívnych prípadov ochorenia. Kĺzavý sedemdňový priemerný počet pozitívnych prípadov za deň je podľa ministerstva zdravotníctva teraz na 1 283. Miera pozitívnych testov za deň v danom časovom období je teraz 15,1%.

Nové čísla naznačujú od utorka nárast pozitívnych prípadov o 1,4%. Z 993 995 ľudí testovaných na COVID-19 v Utahu doteraz malo 9,9% pozitívnych testov na túto chorobu. Štát hlási v stredu nárast o 7 571 testov.

Z 314 momentálne hospitalizovaných ľudí je 111 na jednotkách intenzívnej starostlivosti – čo je podľa údajov štátu ďalšie rekordné maximum. Asi 73% všetkých lôžok na JIS v Utahu je od stredy obsadených, zatiaľ čo asi 52% postelí, ktoré nie sú na JIS, je obsadených, ukazujú štátne údaje.

K šiestim úmrtiam hláseným v stredu patria:

  • Žena z okresu Washington, ktorá bola vo veku 65 až 84 rokov a bola rezidentkou v zariadení dlhodobej starostlivosti
  • Muž v okrese Salt Lake, ktorý mal viac ako 85 rokov a bol hospitalizovaný, keď zomrel
  • Muž z okresu Salt Lake, ktorý bol vo veku 65 až 84 rokov a po smrti bol hospitalizovaný
  • Muž z okresu Weber, ktorý bol vo veku 65 až 84 rokov a bol hospitalizovaný, keď zomrel
  • Muž z okresu Salt Lake, ktorý bol vo veku od 25 do 44 rokov a po smrti bol hospitalizovaný
  • Žena z okresu Utah vo veku 65 až 84 rokov, ktorá bola rezidentkou v zariadení dlhodobej starostlivosti
READ  Tento zabudnutý druh, o ktorom sa predpokladalo, že vyhynul, sa nachádzal v ostrovnom raji

Stredajšie súčty udávajú v Utahu celkovo 98 006 potvrdených prípadov, čo je spolu 4 807 hospitalizácií a 557 úmrtí na túto chorobu. Celkovo je podľa rezortu zdravotníctva teraz uznaných celkovo 72 606 prípadov z Utah COVID-19.

Na stredu nie je naplánovaná žiadna tlačová konferencia COVID-19. Guvernér Utahu Gary Herbert sa má zúčastniť svojej mesačnej tlačovej konferencie PBS v Utahu vo štvrtok o 10:30, na ktorej bude pravdepodobne diskutovať o témach týkajúcich sa koronavírusu.

Tento príbeh bude aktualizovaný.

Metodika:

Výsledky testov teraz zahŕňajú údaje z testov PCR a testov antigénu. Pozitívne výsledky testu COVID-19 sa hlásia na zdravotnom oddelení ihneď po ich potvrdení, negatívne výsledky testu sa však môžu hlásiť až za 24 až 72 hodín.

Celkový počet prípadov hlásených Utahským ministerstvom zdravotníctva každý deň zahŕňa všetky prípady COVID-19 od začiatku vypuknutia Utahu, vrátane tých, ktorí sú v súčasnosti infikovaní, tých, ktorí sa z tejto choroby uzdravili a tých, ktorí zomreli.

Obnovené prípady sú definované ako ktokoľvek, komu bol diagnostikovaný COVID-19 pred tromi alebo viac týždňami a nezomrel.

K úmrtiam hláseným štátom podľa ministerstva zdravotníctva obvykle došlo dva až sedem dní pred ich oznámením. Niektoré úmrtia môžu byť spôsobené ešte ďalej, najmä ak ide o osobu z Utahu, ktorá však zomrela v inom štáte.

Ministerstvo zdravotníctva hlási potvrdené aj pravdepodobné úmrtia na prípady COVID-19 podľa definície prípadu stanovenej Štátnou radou a územnými epidemiológmi. Po ukončení vyšetrovania sa počty úmrtí môžu meniť.

Údaje zahrnuté v tomto príbehu odrážajú predovšetkým stav Utahu ako celku. Viac lokalizovaných údajov nájdete na webovej stránke miestneho zdravotného obvodu.

Viac informácií o úrovniach zdravotného poradenstva v Utahu je k dispozícii na coronavirus.utah.gov/utah-health-guidance-levels.

Informácie pochádzajú z ministerstva zdravotníctva v Utahu a USA coronavirus.utah.gov/case-counts. Ďalšie informácie o tom, ako ministerstvo zdravotníctva v Utahu zostavuje a hlási údaje COVID-19, nájdete na webovej stránke coronavirus.utah.gov/case-counts a posuňte sa nadol do sekcie „Poznámky k údajom“ v dolnej časti stránky.

READ  Pracovník laboratória našiel v zariadení Merck fľaštičky označené ako „ovčie kiahne“.

Jacob Klopfenstein

Ďalšie príbehy, ktoré by vás mohli zaujímať

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close