Hlavné správy

Dubois, Lori Score, Kanada porazili Slovensko 5:1 a vyhrali majstrovstvá sveta 2022 IIHF – na Jets Nation bez prehry.

V treťom zápase Kanady na majstrovstvách sveta 2022 čelili Slovensku a vďaka úsiliu dvoch útočníkov z Winnipegu zvíťazili 5:1. Pierre-Luc Dubois A Adam Lori.

Lori zlomil nerozhodný stav v polovici úvodnej tretiny a strelil prvý gól zápasu – a svoj prvý gól v medzinárodnom zápase. Pri recenzii však Buck odvrátil jedného z obrancov Slovenska a úplne minul Loriho.

Napriek tomu skóroval. Týmto skúsený útočník doviedol kanadský tím na 1:0.

Neskôr v hre dostala 29-ročná Lori prvú pomoc pre spoluhráča Cole ChillingerDruhý cieľ tohtoročného podujatia. Marker prišiel v čase 1:08 v tretej tretine, čím zvýšil náskok Kanady na 4:1.

Celkovo má teraz treťoligový center Winnipegu v troch zápasoch s Kanadou na konte jeden gól a štyri body. V sezóne 2021-22 v NHL zaznamenal 13 gólov a 21 bodov v 79 zápasoch.

Pre 23-ročného DuPonta opäť zažiaril ako útočník a tešil sa z ďalšieho viacgólového predstavenia. Toto je jeho druhý zápas. Oba jeho markery prišli v strednom kádri, no jeho druhé skóre bolo jedným z najpôsobivejších v tejto dvojici.

6’3″ Power Center bojoval s niekoľkými obrancami, zlomil sa takmer raz alebo dvakrát a bol testovaný pod ľadom, než skončil v žalúdku pri treťom góle svojej krajiny. Bola to scéna podobná tej, ktorú videli fanúšikovia Jets minulú sezónu.

READ  Blues priviedli na draft NHL 2023 historický výber Dalibora Dvorského

Po tomto hviezdnom výkone DuPontis zvýraznil všetkých korčuliarov počas celého podujatia štyrmi gólmi. S druhým najvyšším skóre zápasu (päť) je za Romanom Červenkom z Čechova, ktorý strelil šesť.

Vďaka tomuto nedávnemu víťazstvu zostáva Kanada na majstrovstvách sveta 2022 bez prehry 3-0-0. Vďaka tomu sú momentálne na čele A-skupiny s deviatimi bodmi vďaka trom víťazstvám v regulačných pravidlách.

Kanadský tím dostane dvojdňovú prestávku, kým sa vo štvrtok o 13:20 stretne s Kazachstanom.