David Coffin vyhral svoj prvý zápas od mája, keďže sa naďalej vracia po zranení

Coffin prežil v roku 2021 sezónu sužovanú zraneniami, v ktorej mohol odohrať iba 29 zápasov. 31-ročný hráč sa pomaly začína vracať k súťažnému tenisu a poraziť Pognisa v priamych setoch bolo pre Belgičanov veľkým míľnikom.

Predkofeínová sezóna sa skončila počas septembrových US Open. Hráč mal problémy s kolenom a prehral 3:0 s McKenzie McDonald.

Jeho prvým zápasom po tejto prehre bola prehra 2:0 so Slovákom Alexom Molkenom minulý štvrtok na Melbourne Summer Set.

Napriek tomu Coffin pomerne rýchlo otriasol pavučinou a vyhral svoj ďalší zápas proti Pognisovi 6-4 6-4.

Hráč teraz postúpil do druhého kola a stretne sa buď s Argentínčanom Federicom Delphonisom alebo Španielom Albertom Ramosom-Vinolasom.

Inde, piaty nasadený Lorenzo Soneko sa odrazil od prehry v prvom sete s Francúzom Hugom Castonom 3-6 6-3 7-5 a postúpil do 16-tky.

Siedmy nasadený Fabio Fognini pri výhre 6-3 7-5 nad Nemcom Danielom Altmeierom narobil pomerne problémy, zatiaľ čo Austrálčan Jordan Thompson s divokou kartou zdolal Marcosa Girona z USA 6-4 6-2.

Na Adelaide International 2 prehrali Alexander Public a Francis Diafo v priamych setoch.

Verejnosť na šiestom mieste Kazachstanu porazila 7:6 (5) 6:2 austrálsky divoký Alexander Wukic, zatiaľ čo siedmy nasadený Diafo bol vyradený 6:2 6:3 americkým kolegom Tommym Paulom.

McKenzie McDonald zo Spojených štátov amerických porazil v bitke Johna Millmana zo Španielska 6-2 6-2.

Prečítajte si viac: Všetko, čo potrebujete vedieť pred Australian Open 2022, Novak Djokovič môže teraz obhájiť titul