Svet

Davids – Novinky – Spartan Warrior 22-9: Integrácia a interoperabilita

LETISKO EINSIEDLERHOF, NEMECKO – september 2022 Desať spojeneckých krajín sa zúčastnilo na mnohostrannom simulovanom cvičení Spartan Warrior, ktoré uskutočnili americké vzdušné sily v Európe a vojenské centrum letectva Afriky na letisku Einsiedlerhof v Nemecku.

Polročné cvičenie umožňuje účastníkom preskúmať simulované taktické prostredie s využitím dostupných prostriedkov a koordinovať sa s ostatnými národmi.

Počas Spartan Warrior 22-9 spojenci NATO simulovali scenáre na testovanie schopností vojakov čeliť hrozbám vrátane velenia a riadenia, spravodajských, pozorovacích a prieskumných prostriedkov, koordinácie úderov a prieskumu (SCAR) a bojového pátrania a záchrany.

„Spartan Warrior je rozsiahle simulačné cvičenie velenia a riadenia,“ povedala kapitánka amerického letectva Deandra Furtado-Bennerová, veliteľka 5. letky bojového výcviku, veliteľka riadiaceho prieskumného letu. „Toto cvičenie zabezpečuje, že ak a keď v budúcnosti budeme čeliť takejto situácii, budeme pripravení ako spojenecké sily a schopní veliť a kontrolovať rôzne trasy.“

Spojené štáty, Spojené kráľovstvo, Kanada, Estónsko, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Holandsko, Nórsko a Poľsko sa počas cvičenia zúčastnili na posilnenej koordinácii nácvikov rozsiahlych bojových operácií.

„Sparťanský bojovník nám dáva jedinečnú príležitosť uspieť v ťažko regenerovateľných súboroch misií, ako je SCAR, pretože si to vyžaduje veľa tréningu a plánovania,“ povedal kapitán Wesley Wagner, veliteľ cvičenia. „Tu to robia kontrolóri cvičení alebo partneri NATO, takže vám to dáva realistický aspekt.“

Poslaním USAFE-AFAFRICA Warfare Center je podporovať výcvik spoločných bojovníkov spojeneckých a partnerských krajín na taktickej, operačnej a strategickej úrovni pomocou rôznych modelovacích a simulačných sietí. Warfare Center je multidisciplinárna organizácia, ktorá zlepšuje pripravenosť bojovníkov v európskom divadle.

Spartan Warrior 22-9 dáva tímom NATO priestor súťažiť so simulovanými hrozbami, s ktorými sa môžu stretnúť v počiatočných fázach konfliktov, čím sa zaisťuje, že spojenci NATO sú pripravení a pripravení na akúkoľvek situáciu.

Dátum zhotovenia: 10.04.2022
Dátum uverejnenia: 10.04.2022 08:20
ID príbehu: 430664
miesto: LETISKO EINSIEDLERHOF, RP, DEWebové zobrazenia: 3
K stiahnutiu:

verejná doména

READ  Rusko: Situácia v Corone je obrátená + Nemecký virológ: Počet narastá

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close