Hlavné správy

Davids – Správy – US Patriot Battery prenáša moc do NATO na Slovensku

Batéria Bravo, 5. prápor, 7. delostrelecký pluk protivzdušnej obrany dokončila v júli 2022 dočasný presun pod právomoc NATO a pripojila sa k nemeckým a holandským jednotkám Patriot na Slovensku v rámci misie NATO proti vzdušnému štítu.

„Protivzdušná obrana je strategická výhoda,“ povedal 2. poručík Waco Horn, veliteľ čaty riadenia paľby s batériou Bravo, 5. prápor, 7. delostrelecký pluk protivzdušnej obrany. „Presun batérie Bravo zo strany NATO plne integruje prostriedky protivzdušnej obrany s NATO s cieľom odradiť od agresie a poslať správu priateľom a nepriateľom, že stojíme spolu pri obrane východného krídla NATO.“

NATO prijalo rôzne opatrenia na zlepšenie informovanosti a schopnosti reagovať, vrátane zvýšeného prieskumu, sledovania a prieskumu a leteckých varovných letov; Aktivácia síl rýchlej reakcie NATO a vykonávanie leteckých hliadok s ďalšími lietadlami, ktoré poskytli spojenci. Zvýši celkovú spôsobilosť integrovanej protivzdušnej a protiraketovej obrany NATO a poskytne flexibilitu a redundanciu v celej aliancii.

Konanie ako koalícia a nie ako jednotlivé štáty zvyšuje kapacitu a spôsobilosť protivzdušnej obrany vo východnom regióne.

„Priamo spolupracujeme s NATO a našimi spojencami na zabezpečení východného krídla, pričom zabezpečujeme, aby sme mohli fungovať v rámci štandardov NATO, komunikovať s nimi pomocou ich foriem komunikácie a v prípade potreby niečo urobiť,“ povedala druhá poručík Emily Park. Veliteľ čaty Patriot s batériou Bravo, 5. prápor, 7. delostrelecký pluk protivzdušnej obrany.

Air Defenders sa stretli s výzvami hodnotenia pripravenosti NATO počas prechodu právomocí.

„Je to skúsenosť, ktorá prináša nové pravidlá, nové rozkazy nasadenia, nové informácie a všetko, čo už ako komunita protivzdušnej obrany spolupracujúca so spojencami poznáme,“ povedal 1. poručík Young, dôstojník protivzdušnej obrany pre batériu Bravo 5. práporu. 7. delostrelecká brigáda protivzdušnej obrany. Zdieľal, že napriek jazykovej bariére existuje spoločné porozumenie protivzdušnej obrany a základná taktická komunikácia. „Celá krajina môže spolupracovať s Nemcami a Holanďanmi oddelene.“

READ  Prečo krajiny v strednej Európe zaostávajú za svojimi západnými susedmi v získavaní grantov Európskej rady pre výskum

Počas návštevy regiónu v auguste 2022 minister obrany Lloyd J. Austin III ocenil štedrosť slovenskej vlády pri poskytovaní systému protivzdušnej obrany S-300 a zároveň poďakoval Slovensku za to, že chce Ukrajine pomôcť s jej protivzdušnou obranou na veľké vzdialenosti. požiadavky.

„Zvyšujeme povedomie, našu prítomnosť, spôsob, akým monitorujeme náš vzdušný priestor, rozmiestnením nových batérií Patriot vo východnej časti aliancie,“ povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Rozmiestnenie týchto systémov protivzdušnej a protiraketovej obrany je čisto obranné a prispieva k silnému štítu, ktorý poskytuje NATO na svojom východnom krídle. Integrovaná protivzdušná a protiraketová obrana NATO je nevyhnutnou, nepretržitou misiou v čase mieru, krízy a konfliktu na ochranu a obranu územia, ľudí a síl Aliancie proti akejkoľvek leteckej a raketovej hrozbe a útoku.

Dátum zhotovenia: 13.09.2022
Dátum uverejnenia: 13.09.2022 14:10
ID príbehu: 429195
miesto: SKWebové zobrazenia: 12
K stiahnutiu:

verejná doména

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close